Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Iga Chojnacka: Będziemy walczyły o najwyższe cele

Iga Chojnacka: Będziemy walczyły o najwyższe cele

fot. lsk.pls.pl

Siatkarki Chemika Police w poniedziałek po trudnym meczu pokonały Legionovię. – Nastawiałyśmy się, że będzie to trudny mecz, obserwowałyśmy także całą tę pierwszą kolejkę. Mecze były naprawdę zacięte, kończyły się w tie-breakach. Myślę też, że dzięki tym wynikom jeszcze bardziej się skoncentrowałyśmy na tym, żeby nie podejść do tego spotkania z lekką głową, tylko nastawione na ciężką walkę – przyznała środkowa drużyny z Polic, Iga Chojnacka. – Będziemy walczyły o jak najwyższe cele – dodała.

Jesteśmy po pierwszym meczu ligowym, z zespołem Legionovii Legionowo. Było to trudne spotkanie. Spodziewałaś się, że pójdzie łatwiej?Iga Chojnacka: – Zdecydowanie nie. Nastawiałyśmy się, że będzie to trudny mecz, obserwowałyśmy także całą tę pierwszą kolejkę. Mecze były naprawdę zacięte, kończyły się w tie-breakach. Myślę też, że dzięki tym wynikom jeszcze bardziej się skoncentrowałyśmy na tym, żeby nie podejść do tego spotkania z lekką głową, tylko nastawione na ciężką walkę.

Zgodzisz się z opinią, że dużą rolę odegrała w poniedziałek zagrywka? Serie były i z waszej strony, i ze strony rywalek.

Tak. Myślę, że zagrywka to jest generalnie bardzo ważny element, zwłaszcza istotne jest unikanie błędów w tym elemencie i to, żeby w końcówce ręka nie zadrżała. To jest kwestia moim zdaniem doświadczenia i pewności siebie. Nad tym też trzeba pracować, nie tylko elementy czysto siatkarskie mają znaczenie, ale także i mocna głowa.

Wy jesteście nowym zespołem, a dodatkowo w okresie przygotowawczym brakowało wam wiele kadrowiczek, które sukcesywnie dołączały. Ten czas na zgranie jest wam w tym momencie bardzo potrzebny.

– Zdecydowanie jeszcze potrzebujemy czasu, żeby się poukładać i myślę też sobie zaufać, odnaleźć się wzajemnie na boisku. Wiadomo, że w okresie przygotowawczym to są zupełnie różne mecze, trener eksperymentuje ze składem, czekałyśmy na dziewczyny. Najpóźniej wiadomo dojechała Bianka, wcześniej dołączyły dziewczyny z naszej reprezentacji. Można powiedzieć, że krok po kroku ten zespół się formował.

A jak ty odnalazłaś się w nowym zespole?

– Tak, przyszłam tutaj z Wrocławia. Przyznam się szczerze, że nie była to łatwa decyzja, były lekkie obawy, doza niepewności. Wszystko jednak wygląda tutaj naprawdę fantastycznie, dziewczyny są świetne, praca na treningach też wygląda dobrze. Cieszę się, że tutaj jestem i liczę na to, że zrobię duży postęp, jeżeli chodzi o moje umiejętności indywidualne.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęłaś w szóstce. Jesteś zadowolona ze swojej postawy?

– Ciężkie pytanie… Myślę jednak, że na pewno może być lepiej. Myślę, że z pewnych rzeczy mogę być zadowolona, bo gdzieś ta praca wykonana na treningach się przełożyła, ale jest jeszcze dużo rzeczy, które trzeba doszlifować.

Jak już wspomniałam, jesteście nowym, młodym zespołem, ale ambicje mimo wszystko chyba są duże?

– Zdecydowanie! Będziemy walczyły o jak najwyższe cele, bo w zespole jest naprawdę duży potencjał.

Jaki to ogólnie może być sezon, jeżeli chodzi o LSK?

– Sama jestem tego ciekawa. Praktycznie w każdym zespole jest dużo zmian i dopiero mecze ligowe pokażą siłę poszczególnych zespołów. Liczę, że będzie to naprawdę wyrównana walka.

Na zakończenie zapytam jeszcze o Ligę Mistrzyń, dla ciebie będzie to debiut w tych rozgrywkach. Grupa jednak jest trudna, Fenerbahce, Dinamo Moskwa i C.S.M. Bukareszt. Jak się na to zapatrujesz?

– Na pewno będzie trudno, ale ja się bardzo cieszę, że będę mogła zdobyć takie doświadczenie. Mecze Ligi Mistrzyń są zawsze o wysoką stawkę, są pełne emocji. Trener nam od razu powiedział, że nie zwieszamy głów, tylko walczymy. To też czasem jest kwestia dyspozycji dnia, mocniejszej głowy, większej pewności siebie. Na pewno nie będziemy podchodzić do tych spotkań z jakimikolwiek kompleksami.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved