Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > IBB Polonia zagra w europejskich pucharach

IBB Polonia zagra w europejskich pucharach

Jeszcze niedawno w Anglii siatkówka była w powijakach, bez szans na jakikolwiek rozwój. Kilka lat temu zmienić to postanowili Polacy – powstał klub, który przy współpracy z bełchatowską Skrą zaczął propagować ten sport. Po niedługim czasie pojawiły się pierwsze sukcesy, a obecny mistrz Anglii w siatkówce, drużyna IBB Polonia Londyn, zagra w CEV Challenge Cup w sezonie 2016/2017.

To z pewnością duże wydarzenie dla angielskiego klubu. – Nasze zgłoszenie zostało zaakceptowane przez CEV, czyli Europejską Konfederację Siatkówki – mówi prezes IBB Polonii Bartek Łuszcz.To historyczne wydarzenie. Po raz pierwszy od lat 90. XX wieku drużyna z Anglii weźmie udział w europejskich rozgrywkach – dodaje.Losowanie par w CEV Challenge Cup odbędzie się 30 czerwca 2016 roku i wtedy poznamy naszego rywala w pierwszej rundzie prestiżowych rozgrywek – dodaje prezes Łuszcz.

Obecnie angielski klub stara się o zabezpieczenie finansowej strony gry w europejskich pucharach. – Pracujemy nad tym, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik i praktycznie każdego dnia prowadzimy rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Cieszę, że naszym głównym partnerem wciąż będzie IBB Polish Building Wholesale. Pan Jacek Ambroży zdecydował się na pięcioletnią współpracę z nami. W tym czasie zainwestuje w klub 200 tysięcy funtów – informuje Bartek Łuszcz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved