Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I ligi K: Opolanki coraz bliżej pewnego miejsca w play-off

I ligi K: Opolanki coraz bliżej pewnego miejsca w play-off

fot. AZS Politechniki Opolskiej

Wygrana w środowym meczu z SMS-em Szczyrk praktycznie przesądza, że opolski beniaminek wypełnił cel na ten sezon, jakim było utrzymanie. Na pięć kolejek przed zakończeniem fazy zasadniczej ma nad dziesiątymi (ta lokata nie gwarantuje utrzymania) Karpatami Krosno dziewięć punktów przewagi. Jeżeli akademiczki utrzymają formę, to do play-off mogą przystąpić nawet z 5. lokaty. Jest to realne, bo prezentują ostatnio świetną dyspozycję.

W sześciu meczach zanotowały pięć zwycięstw, a wczoraj po bardzo dobrym meczu pokonały najzdolniejsze młode zawodniczki w Polsce grające w ekipie SMS-u Szczyrk. Spotkanie jednak źle zaczęło się dla opolanek, bo w pierwszym secie przegrywały 6:11, a w drużynie przyjezdnych pierwsze skrzypce grała córka byłego reprezentanta Polski Dawida Murka – Natalia. Opolskie siatkarki szybko opanowały jednak nerwy i wygrywały 16:12. Za chwilę jednak był remis po 19, ale wydawało się, że to miejscowe będą triumfować (24:22). Ostatnie piłki należały niestety do przeciwniczek. Drugi set był równie emocjonujący. Ze stanu 12:8 „uczennice” wyszły na prowadzenie 15:13. Potem prowadziły nawet 22:18 i 24:22. Tym razem końcówkę lepiej rozegrały jednak podopieczne Andrzeja Stelmacha.W dwóch kolejnych setach dramaturgia była zdecydowanie mniejsza, a to głównie wynik świetnej gry opolanek. Wygrały spotkanie 3:1 i zainkasowały trzy punkty, a w ich szeregach na wyróżnienie zasługuje młoda rozgrywająca Iwona Zuzel, która weszła z ławki w drugim secie i radziła sobie bardzo dobrze. Do niej dostosowały się koleżanki i z przyjemnością patrzyło się na poczynania AZS-u. – Jestem bardzo zadowolona, bo wygrałyśmy za trzy punkty z przeciwniczkami dysponującymi bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, a ja miałam okazję grać przez większość meczu – stwierdziła Iwona Zuzel. – Okazałyśmy się silniejsze psychicznie i popełniałyśmy mniej błędów. Zdecydowanie się rozkręcamy, gramy coraz lepiej i mądrzej taktycznie.

AZS Politechnika Opole – SMS Szczyrk 3:1
(25:27, 29:27, 25:18, 25:17)

Składy zespołów:
AZS: Leżenkina, Dydak, Suchorukowa, Michalkiewicz, Włodarczyk, Myjak, Michalak (libero) oraz Duda, Zuzel i Gądek
SMS: Michalewicz, Murek, Świrad, Sobiczewska, Różańska, Laskowska, Łysiak (libero) oraz Nowak, Lipska, Szlagowska i Stenzel (libero)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved