Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zawiercianie pokonali lidera tabeli

I liga M: Zawiercianie pokonali lidera tabeli

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie wygrali z liderem I ligi MKS-em Ślepskiem Suwałki 3:1 i już tracą do nich tylko 2 punkty. Dla gospodarzy było to piąte zwycięstwo z rzędu.

Początek seta stał pod znakiem dużej liczby błędów popełnianych na zagrywce przez oba zespoły. Do przerwy siatkarze popełnili ich aż 7, choć jedna zagrywka Wojciecha Winnika okazała się być punktową. Goście wypracowali sobie przewagę po atakach Winnika, a potem jeszcze blokiem na 13:9 popracował Adrian Hunek. Po czasie dla trenera Dominika Kwapisiewicza jego zawodnicy szybko wyrównali, pewnie wykorzystując kontry (14:14). Jednak ponownie skutecznie atakowali Krzysztof Zapłacki oraz Winnik, którzy dali prowadzenie swojemu zespołowi na 18:15. Po drugiej stronie siatki najwięcej razy atakował Łukasz Kaczorowski, który wyrównał na 20:20, a później grając na przewagi 3 razy rozgrywający posyłał do niego piłki i ten się nie mylił, w tym tą ostatnią, gdzie obijając blok, dał zwycięstwo w secie dla Warty (27:25).

W drugim secie już na początku goście uzyskali prowadzenie 4:1 po atakach ze środka Łukasza Rudzewicza i utrzymywało się przez dłuższy czas. Po ataku ze środka Adriana Hunka na 13:9, tak jak w poprzednim secie, czas wziął trener Warty i jego zawodnicy po dobrych zagraniach na zagrywce Bartosza Dzierżanowskiego wyrównali na 14:14. Potem jeszcze wyszli na prowadzenie 20:17, po szczęśliwej obronie nogą Kaczorowskiego, gdzie piłka wpadła przeciwnikom pod końcową linię, po czym trener Ślepska Dmitrij Skoryj wziął czas. Po punktowej zagrywce Zapłackiego mieliśmy remis. Set ponownie skończył się grą na przewagi i tym razem goście wygrali po skutecznych akcjach Zapłackiego i Pietrkiewicza, który wszedł w końcówce za Urbanowicza.

W następnym secie wynik cały czas oscylował wokół remisu i dopiero od stanu 10:10 Kaczorowski trzy razy skutecznie skończył swoje ataki, dając przewagę 13:11. Po stronie gości ciężar odpowiedzialności za zdobywanie punktów wziął na siebie grający prezes Wojciech Winnik, lecz trudno było im dogonić zawiercian. Po czasie dla trenera Ślepska przy stanie 21:16 Winnik dwukrotnie skończył kontry, a potem najpierw w pojedynkę Paweł Pietkiewicz zablokował Kaczorowskiego, następnie powtórzył to z kolegą i straty zmalały do 21:20. Gdyby Pietkiewicz nie dotknął siatki przy swoim ataku, mógłby być remis, lecz Kaczorowski dorzucił jeszcze asa serwisowego i Dzierżanowski skończył seta 25:21.

Czwarty set zaczął się od prowadzenia Warty 5:1, przy zagrywce Łukasza Swodczyka do bloku doskoczył Dzierżanowski, zdobywając punkt, a potem jeszcze podwyższył bezpośrednio z pola zagrywki. Do przerwy technicznej zagrywką punkty jeszcze zdobyli Zapłacki oraz Kaczorowski na 8:4. Gospodarze grali bardzo skutecznie i praktycznie bez błędów, uzyskując prowadzenie 13:7, a potem 19:11 przy zagrywce flotem Bartosza Dzierżanowskiego. Ślepsk nieco zmniejszył straty po bloku Gonciarza (20:15), lecz tym razem Warta nie dała złapać wiatru w żagle tak jak w meczu z GKS-em i pewnie skończyła mecz po ataku Kamila Długosza. Już w środę obie drużyny czekają spotkania pucharowe. Warta Zawiercie zagra w Katowicach z GKS-em, a Ślepsk Suwałki z SMS-em PZPS Spała.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Ślepsk Suwałki 3:1
(27:25, 26:28, 25:21, 25:19)

Warta Zawiercie: Swodczyk (12), Długosz (12), Kaczorowski (22), Dzierżanowski (10), Leszczawski (2), Wójtowicz (13), Ogórek (libero) oraz Filipowicz (libero) i Kantor
Ślepsk Suwałki: Urbanowicz (5), Shchitkov, Zapłacki (18), Hunek (8), Rudzewicz (14), Winnik (17), Andrzejewski (libero) oraz Pietkiewicz (5), Wasilewski (2), Gonciarz (2) i Lewiński (1)