Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wygrana Politechniki, AGH bez punktu

I liga M: Wygrana Politechniki, AGH bez punktu

fot. Grzegorz Winnicki

Po ważne punkty w 22. kolejce Krispol I Ligi sięgnęła LUK Politechnika Lublin, która we własnej hali pokonała AGH AZS Kraków. Kluczowa dla losów meczu była premierowa odsłona, którą gospodarze wygrali po walce na przewagi. MVP meczu został Sławomir Stolc.

Początek meczu był wyrównany, ale po asie serwisowym Jakuba Macyry to goście odskoczyli od rywali na dwa oczka. Z prowadzenia nie cieszyli się długo, bowiem gospodarze szybko odrobili straty, a duet Damian Wierzbicki/Paweł Rusin pozwolił im przejąć inicjatywę na boisku. Po punktowej zagrywce Bartosza Zrajkowskiego beniaminek wygrywał już 15:12, ale krakowianie nie zamierzali się poddawać. Sygnał do ataku dał im Daniel Gąsior, a dzięki błędom rywali doprowadzili do remisu. W końcówce prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a o losach premierowej odsłony musiała zadecydować walka na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Macieja Kołodziejczyka, którzy dzięki udanym zagraniom Wierzbickiego i Kamila Szaniawskiego przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (30:28).Tylko przez chwilę w drugiej odsłonie walka toczyła się cios za cios. Jako pierwsi pękli gracze Andrzeja Kubackiego, a skuteczna postawa na siatce Sławomira Stolca oraz Rusina dała gospodarzom trzy oczka przewagi. Do walki krakowian próbował poderwać Gąsior, ale trochę brakowało mu wsparcia ze strony kolegów. Na dodatek po drugiej stronie do gry włączył się Roman Oroń, a skuteczna postawa lublinian w bloku spowodowała, że kontrolowali oni boiskowe wydarzenia. Pojedyncze skuteczne odpowiedzi przyjezdnych nie zmieniły obrazu gry po ich stronie. Za to Stolc na spółkę z Wierzbickim prowadzili Politechnikę do sukcesu w drugim secie. W końcówce dzielili i rządzili na boisku, a ta część meczu padła ich łupem 25:16.

W trzeciej partii przez chwilę obie drużyny szły łeb w łeb, ale ponownie stosunkowo szybko inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze, którzy w dużej mierze dzięki Stolcowi zbudowali sobie czteropunktową nadwyżkę. Krakowianie nie zamierzali poddać się bez walki. Swoje w ataku robił Gąsior, a as serwisowy Patryka Łaby dał im nadzieję na powrót do gry. Jednak Politechnika miała Wierzbickiego, który kończył ważne piłki w ataku, a po dwóch błędach rywali jej sytuacja robiła się coraz lepsza. Przyjezdnym brakowało siatkarskich argumentów, ich skrzydła nie funkcjonowały tak jak u rywali, w efekcie nie mogli odrobić strat. Ostatecznie trzecią część meczu przegrali 18:25, przez co komplet oczek pozostał w Lublinie.

MVP: Sławomir Stolc 

LUK Politechnika Lublin – AGH AZS Kraków 3:0
(30:28, 25:16, 25:18)

Składy zespołów:
Politechnika: Zrajkowski (2), Wierzbicki (21), Stolc (18), Rusin (14), Oroń (3), Szaniawski (7), Takahashi (libero) oraz Pałka, Durski, Giza (1) i Goss
AGH: Jankiewicz, Gąsior (17), Naliwajko (5), Łaba (8), Macyra (7), Piwowarczyk (4), Stąsiek (libero) oraz Fenoszyn (1), Olejnik, Janusz, Witek (1), Szewczyk i Czyrek (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Krispol I ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved