Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wicemistrz lepszy od mistrza, 3 oczka zostały w Nysie

I liga M: Wicemistrz lepszy od mistrza, 3 oczka zostały w Nysie

Nyski kocioł po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla graczy Stali AZS PWSZ. W miniony weekend podopieczni Janusza Bułkowskiego pokonali w nim Victorię PWSZ Wałbrzych. Jednak wygrana nie przyszła im łatwo, a trzy z czterech setów kończyły się tylko dwupunktową różnicą. Marne to jednak pocieszenie dla mistrza I ligi, który z Opolszczyzny wyjechał bez punktów.

Mecz był od początku bardzo zacięty. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować pokaźnej przewagi i trzy z czterech setów rozstrzygały się w końcówkach. Próby nerwów lepiej wytrzymywali gospodarze, wykorzystując liczne błędy rywali w zagrywce. Nyskim siatkarzom kosztowny przestój zdarzył się w drugiej partii. Choć po przerwie technicznej prowadzili 17:16, to w kolejnych akcjach, przy serwisie byłego zawodnika Mostostalu Kędzierzyn-Koźle Piotra Lipińskiego, górą byli gości. Stalowcy zerwali się do ataku, zmniejszyli stratę do punktu (23:24), ale odwrócić losów tego seta nie zdołali.

O ile w trzeciej odsłonie dominacja miejscowych nie podlegała dyskusji, o tyle w czwartej kibice oglądali ciekawe i wyrównane widowisko, stojące na zdecydowanie wyższym poziomie niż w poprzednich partiach. Victoria wygrywała 16:13, jednak Stal nie złożyła broni i doprowadziła do wyrównania. W kluczowych momentach Mateusz Biernat rozgrywał do Łukasza Lubaczewskiego, a ten się nie mylił. Kontrowersje towarzyszyły ostatniej akcji. Po mocnym zbiciu Lubaczewskiego wybrzmiała syrena oznajmiająca koniec meczu. Sęk w tym, że goście utrzymali piłkę w grze i przebili ją na drugą stronę. Po długiej wymianie punkt zdobyli gospodarze i zapewnili sobie zwycięstwo. Trener Victorii Krzysztof Janczak kipiał ze złości, ale jego protesty na nic się zdały. Humory dopisywały za to nyskim siatkarzom, a szczególne powody do radości miał Lubaczewski, który dotąd nie otrzymywał wielu okazji do gry. W trakcie spotkania zastąpił Dawida Bułkowskiego i rozegrał bardzo dobre zawody. Przyznano mu tytuł najwartościowszego zawodnika meczu. – Cieszę się, że dostałem szansę i pomogłem zespołowi wygrać. Przyzwyczaiłem się, że wchodzę z ławki. Mam nadzieję, że teraz trener bardziej mi zaufa i będę częściej pojawiał się na boisku. Obawialiśmy się starcia, bo mieliśmy długą przerwę. Z tego też wynikały początkowe błędy – mówił po meczu Lubaczewski.

Stal AZS PWSZ Nysa – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1
(27:25, 23:25, 25:17, 25:23)

Stal: Biernat, Napiórkowski, Bułkowski, Nożewski, Macyra, Łuka, Dzikowicz (libero) oraz Goss, Kusaj i Lubaczewski
Victoria: Lipiński, Filipiak, Rutecki, Smolarczyk, Szczygielski, Macek, Mierzejewski (libero) oraz Szydłowski (libero), Frąc, Matula, Białek, Zieliński i Superlak