Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne zwycięstwo Warty Zawiercie

I liga M: Ważne zwycięstwo Warty Zawiercie

Siatkarze Aluronu Warty Zawiercie pokonali na wyjeździe zespół z Nysy 3:1. Wydawało się, że gospodarze po wygranej zaciętej końcówce drugiej partii odbudują swoją grę, ale nie pozwolili na to zawiercianie, pewnie wygrywając kolejne dwa sety.

Pierwszy set to stopniowe budowanie przewagi przez przyjezdnych. Siatkarze Warty Zawiercie dzięki atakom Kaczorowskiego dobrze rozpoczęli to spotkanie (7:5). Zespół z Nysy, grając pod presją niekorzystnego wyniku, popełniał błędy, po kiwce w aut skrzydłowego gospodarzy było 7:11. Mocna zagrywka Długosza spowodowała, że o czas poprosił trener Bułkowski. Na niewiele się to zdało, błędy w ataku, przegrana walka na siatce, to wszystko złożyło się na pokaźną już przewagę gości (14:22). W końcówce zablokowani zostali Kaczorowski i Długosz, zawiercianie zaczęli mylić się także w polu zagrywki, ale było to za mało, by gospodarze mogli myśleć o powrocie do tego seta. Dodatkowo w osiągnięciu celu pomógł siatkarzom Warty Lubaczewski, zagrywając w aut i kończąc tę partię.

Zespół z Nysy nie zamierzał składać broni, w drugiej odsłonie podopieczni Janusza Bułkowskiego lepiej wyczuwali intencje atakujących, dobrze zaczął funkcjonować blok gospodarzy. Trudnymi zagrywkami popisali się gospodarze i przewaga Stali Nysa wzrosła do czterech oczek (7:3). Kiedy w przyjęciu pomylił się Filipowicz, a Swodczyk nie przebił się przez blok rywali (21:13), wydawało się, że wszystko w tym secie jest już rozstrzygnięte. Jednak przy stanie 24:15 w polu zagrywki pojawił się Kaczorowski i jego koledzy zdobyli kolejne 8 punktów. Niewiele zabrakło, by zawiercianie dokonali niemal cudu, odrabiając tak ogromną stratę, ostatecznie w meczu był jednak remis 1:1.

W trzecim secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 7:7. Więcej cierpliwości w wyprowadzaniu swoich akcji zachowywali siatkarze Warty Zawiercie, Kaczorowski, Wójtowicz i Długosz często wykańczali przedłużające się akcje. Gra gospodarzy kompletnie się posypała, skala błędów popełnianych przez miejscowy zespół była coraz większa. Formalności dopełnił Wójtowicz (25:17).

Początek trzeciego seta przyniósł ogromne emocje… na skutek czego czerwoną kartkę otrzymali gospodarze (3:7). Podwójny blok Wójtowicza i Swodczyka sprawił, że było 6:11. Kaczorowski bez trudu skończył piłkę przechodzącą, dołożył także asa i goście pewnie zmierzali po zwycięstwo. Przy stanie 20:15 o czas poprosił Kwapisiewicz, by uspokoić sytuację, jednak dwie skuteczne akcje Długosza wystarczyły, by zakończyć to spotkanie.

AZS Stal Nysa – Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3
(20:25, 25:23, 17:25, 18:25)