Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważne zwycięstwo AGH w Siedlcach

I liga M: Ważne zwycięstwo AGH w Siedlcach

Piątkowe spotkanie KPS-u Siedlce z AGH Kraków zapowiadało się niezwykle ciekawie. Oba zespoły w dotychczasowych meczach zanotowały tylko jedną porażkę. Po meczu z wyniku cieszyli się krakowianie, którzy po wygranej 3:1 zainkasowali trzy punkty i awansowali w tabeli.

Przed tym spotkaniem krakowianie mieli dwa punkty mniej od KPS-u, jednak rozegrali tylko trzy spotkania, a ich rywale o jedno więcej. Ciężko było więc wytypować faworyta tym bardziej, że oba zespoły nie ukrywają swoich wysokich ambicji. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, AGH miał kilkupunktową przewagę, jednak pod koniec seta ją stracił i to KPS wyszedł na prowadzenie 20:18. W końcówce siedlczanie dali popis skuteczności i pozwolili rywalom na zdobycie już tylko jednego punktu. W drugm secie po wyrównanym początku krakowianie znów zdobyli przewagę (12:9), której nie oddali już do końca. Wprawdzie gospodarze w końcówce rzucili się do odrabiania strat, ale przegrali 23:25 i na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Zespół AGH doskonale rozpoczął trzeciego seta (4:1) i pewnie dominował na boisku. Krakowianie kontrolowali przebieg wydarzeń, cały czas utrzymując kilkupunktową przewagę. Nic więc dziwnego, że wygrali tę partię do 22 i objęli prowadzenie w spotkaniu. Początek czwartego seta to znów zacięta walka punkt za punkt, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Zespół gości jednak znów okazał się lepszy, zdobywając trzy punkty przewagi (16:13). Gdy w końcówce AGH prowadził 22:16, mało kto już wierzył w odrodzenie gospodarzy. Krakowianie ostatecznie zwyciężyli 25:21 i całe spotkanie 3:1. Jak podkreślił szkoleniowiec zespołu AGH, o wygranej jego drużyny zadecydował blok. Tym elementem siatkarze krakowscy zdobyli siedemnaście punktów, przy siedmiu rywala. – Było to spotkanie walki – powiedział trener krakowskiej drużyny, Andrzej Kubacki.Oba zespoły ryzykowały na zagrywce, co obu stronom przynosiło zarówno seryjne zyski, jak i straty.

KPS Siedlce – AGH Kraków 1:3
(25:19, 23:25, 22:25, 21:25)

KPS: Milewski, Rejowski, Kazimierczak, Szaniawski, Gutkowski, Łukasik, Krzywiecki (libero) oraz Wysocki, Szałański i Ogrodniczuk
AGH: Buczek, Dzierwa, Akala, Mordyl, Rawiak, Fornal, Odwarzny (libero) oraz Wroniecki (libero), Przybylski, Drewniak i Wacek