Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważna wygrana Ślepska, Stal bez punktów

I liga M: Ważna wygrana Ślepska, Stal bez punktów

W końcu przełamali się siatkarze Ślepska Suwałki, którzy przed własną publicznością wykazali wyższość nad Stalą AZS PWSZ Nysa. Wprawdzie mecz lepiej rozpoczął się dla podopiecznych trenera Bułkowskiego, ale trzy kolejne partie na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia partia, w której nysanie nie wykorzystali piłki setowej. Brak punktów sprawił, że wciąż ich miejsce w ósemce nie jest pewne.

Mecz rozpoczął się lepiej dla przyjezdnych, którzy po zbiciu Dawida Bułkowskiego oraz udanemu blokowi odskoczyli od suwałczan na trzy oczka. Na dodatek gospodarze prezentowali się dość nerwowo, popełniali sporo błędów, przez co do pierwszej przerwy technicznej nie udało im się odrobić strat. Po niej próbowali wrócić do gry, ale co najwyżej udało im się zbliżyć do przeciwników na jedno oczko. Jednak akademicy nie spuszczali z tonu, a po asie serwisowym Patryka Napiórkowskiego ponownie odskoczyli na trzy punkty przewagi. Chwilę później skuteczną kontrę dołożył Piotr Łuka, a dzięki temu różnica pomiędzy oboma zespołami wzrosła już do czterech oczek. W końcówce nyskim siatkarzom przytrafiło się kilka błędów, ale podopieczni trenera Skorego nie potrafili ich wykorzystać. W dodatku w ataku nieskuteczny był Krzysztof Zapłacki, a as serwisowy Mateusza Nożewskiego przypieczętował pewny triumf przyjezdnych w premierowej odsłonie (25:20).

Najwyraźniej porażka w pierwszym secie mocno rozzłościła gospodarzy, bowiem do drugiego przystąpili z wielkim animuszem. Wystarczyło kilka chwil, aby wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. W końcu zaczął działać ich blok, a udanie na kontrze prezentowali się Jakub Urbanowicz i Zapłacki. Pojedyncze udane zagrania to było zbyt mało, aby gracze z Opolszczyzny wrócili do gry. W dodatku popełniali sporo błędów w polu serwisowym, a punktowa zagrywka Urbanowicza zwiększyła różnicę punktową pomiędzy oboma zespołami do ośmiu oczek. Na tym jednak nie zamierzali poprzestawać, a kiedy do gry włączył się Wojciech Winnik, zawodnicy Ślepska wygrywali już 16:6. Niekorzystny wynik trener Bułkowski próbował ratować, dokonując zmian w zespole, ale ani Jędrzej Goss, ani Adam Rajski nie poprawili obrazu gry po stronie przyjezdnych. Automatycznie wykorzystali to suwałczanie, którzy konsekwentnie dążyli do zwycięstwa w tej części spotkania. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił jeszcze Łukasz Rudzewicz, a kompletnie przebudowany skład Stali przegrał ostatecznie 10:25.

W trzecią partię lepiej weszli goście, którzy szybko wypracowali sobie dwa oczka przewagi, ale zbicie Adriana Hunka spowodowało, że błyskawicznie na świetlnej tablicy pojawił się remis. Walka cios za cios trwała do pierwszej przerwy technicznej, na której minimalnie lepsi byli akademicy. Po niej w szeregach gospodarzy pojawiły się problemy z przyjęciem, a to przełożyło się na nieskuteczność w ataku. W dodatku udaną kontrą popisał się Bułkowski, dzięki czemu Stal zaczęła uciekać przeciwnikom. Ale z prowadzenia nie cieszyła się zbyt długo, bowiem jej seria błędów w połączeniu z punktowymi zagrywkami Kamila Skrzypkowskiego oraz Rudzewicza spowodowały, że szala zwycięstwa w tej części spotkania zaczęła przechylać się na stronę podopiecznych trenera Skorego. Jednak nysanie nie dali się złamać. Jeszcze przed wkroczeniem w decydującą część trzeciej partii doprowadzili do remisu. W kolejnych minutach oba zespoły szły łeb w łeb, ale udane zbicie Łuki dało przyjezdnym piłkę setową. Wówczas jednak w szeregach gospodarzy ciężar zdobywania punktów wziął na swoje barki Winnik. To po jego skutecznych atakach i zagrywkach ta część spotkania padła łupem suwałczan (26:24).

Tylko przez moment czwartego seta wynik oscylował wokół remisu. Sygnał do ataku podopiecznym trenera Skorego dała zagrywka Skrzypkowskiego. W grze gości zaczęło pojawiać się coraz więcej błędów, a blok Urbanowicza sprawił, że suwałczanie zaczęli uciekać przeciwnikom. Stal próbowała wrócić do gry, starała się oddawać rywalom pięknym za nadobne w bloku, ale wciąż w korzystniejszej sytuacji byli gracze Ślepska. Bułkowski na spółkę z Napiórkowskim zdołali zniwelować straty Stali do dwóch punktów. Jednak w kolejnych akcjach akademikom przytrafiały się błędy, przez co możliwość doprowadzenia do tie-breaka zaczęła się od nich oddalać. Ale gospodarze sami podali im rękę, a pomyłka w ataku Adriana Hunka spowodowała, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Wydawało się, że losy seta rozstrzygną się dopiero po walce na przewagi, ale wówczas ponownie z dobrej strony pokazał się Winnik, dzięki któremu zawodnicy Ślepska byli o krok od zwycięstwa. W decydujących momentach nie wypuścili szansy na sukces, a Urbanowicz na spółkę z Rudzewiczem przypieczętowali ich wygraną (25:21).

Ślepsk Suwałki – Stal AZS PWSZ Nysa  3:1
(20:25, 25:10, 26:24, 25:21)

Ślepsk: Winnik, Gonciarz, Rudzewicz, Hunek, Urbanowicz, Zapłacki, Andrzejewski (libero) oraz Szczytkow, Wasilewski, Mendak i Skrzypkowski
Stal AZS: Biernat, Napiórkowski, Bułkowski, Łuka, Macyra, Nożewski, Dzikowicz (libero) oraz Lubaczewski, Kusaj, Goss i Rajski