Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Warta Zawiercie zgodnie z planem

I liga M: Warta Zawiercie zgodnie z planem

fot. aluronvirtu.pl

Aluron Virtu Warta Zawiercie przy pełnych trybunach na hali OSiR II w Zawierciu rozegrał swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej I ligi w sezonie 2016/2017. Rywalem Aluronu Virtu był Exact Systems Norwid Częstochowa. Zawiercianie na koniec rundy wygrali 3:1 i zgarnęli komplet punktów i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. MVP spotkania został atakujący Aluronu Virtu, Łukasz Kaczorowski.

Aluron Virtu rozpoczął sobotni mecz w składzie: Macionczyk, Długosz, Żuk, Warda, Swodczyk, Kaczorowski oraz Ogórek (libero). Pierwsze oczko należało do gości z Częstochowy, którzy skutecznie zakończyli akcję na prawym skrzydle. Początek spotkania zdecydowanie należał do Aluronu Virtu. Po skutecznych zagrywkach i dobrej grze na kontrze prowadziła ona 8:4. Czteropunktowa przewaga utrzymywała się przez cały pierwszy set. Aluron Virtu kontrolował to, co się działo na parkiecie. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Aluronu Virtu 25:21.

Drugi set rozpoczął się od mocnego uderzenia Exact Systems. Prowadził on 8:5, ale kolejne trzy piłki należały do gospodarzy. Drużyna Radosława Panasa walczyła dalej i to ona powiększała w drugiej partii prowadzenie. Trener Kwapisiewicz starał się za pomocą zmian na boisku doprowadzić do wyrównania rywalizacji. Druga partia należała do częstochowian, którzy wygrali ją do 20 i w całym meczu mieliśmy remis 1:1.Partia numer trzy i cztery miały bardzo podobny charakter. W Aluronie Virtu na przyjęciu pojawił się Kamil Gutkowski za Kamila Długosza, a na środku Bartosz Dzierżanowski za Sebastiana Wardę. W tych dwóch partiach można było zobaczyć prawdziwą sportową złość na twarzach zawodników gospodarzy. W partii numer trzy chcieli oni jak najszybciej wyjść na prowadzenie w całym meczu, a w czwartej doprowadzić ten mecz do końca. Sztuka ta się udała w takim samym rezultacie. Trzeci oraz czwarty set zakończyły się wynikami 25:15 i w całym meczu Aluron Virtu pokonał Exact Systems 3:1. MVP spotkania został wybrany atakujący Aluronu Virtu, Łukasz Kaczorowski.

Zawiercianie tym samym zakończyli zmagania w fazie zasadniczej I ligi na pierwszym miejscu. Zgromadzili 48 punktów, a będący za ich plecami MKS Ślepsk Suwałki wygrał w Sanoku z TSV 3:2. Za tydzień Aluron Virtu pauzuje, a MKS Ślepsk zagra w derbach Podlasia z SKS-em Hajnówka. Faza play-off rozpocznie się dla zawiercian 4 marca na wyjeździe. 11 marca o godzinie 18:00 zagrają we własnej hali. Z kim? Odpowiedź w przyszły weekend.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1
(25:21, 20:25, 25:15, 25:15)

MVP: Łukasz Kaczorowski

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: aluronwarta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved