Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Warta wciąż zawodzi, kolejny triumf SMS-u PZPS Spała

I liga M: Warta wciąż zawodzi, kolejny triumf SMS-u PZPS Spała

Wciąż w lidze nie może przełamać się Aluron Virtu Warta Zawiercie. Podopieczni trenera Kwapisiewicza doznali trzeciej porażki z rzędu. Tym razem nie sprostali na wyjeździe uczniom ze Spały, ulegając im 1:3, w efekcie czego różnica punktowa w tabeli między oboma zespołami wzrosła już do pięciu oczek.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni, którzy po asie serwisowym Grzegorza Wójtowicza odskoczyli od gospodarzy na dwa oczka, ale taka sytuacja nie trwała zbyt długo. Podopieczni trenera Pawlika szybko nie tylko odrobili straty, lecz także wysforowali się na prowadzenie, a duża w tym zasługa ich świetnej postawy w bloku. W dodatku w ataku pomylił się Alan Wasilewski, przez co dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami wzrósł do trzech oczek. Zawiercian do walki poderwał Wójtowicz, a w środkowej fazie premierowej odsłony wynik zaczął oscylować wokół remisu. Dopiero po drugim czasie technicznym spalska młodzież ponownie zaczęła przejmować inicjatywę na boisku. Asy serwisowe Tomasza Fornala oraz Bartosza Kwolka sprawiły, że była ona bliżej sukcesu w tej części pojedynku. W końcówce ekipie ze Spały przytrafiło się kilka błędów, ale zbicie Kwolka przypieczętowało jej wygraną (25:23).

Drugiego seta od udanego zbicia na środku rozpoczął Łukasz Swodczyk, ale chwilę później to gospodarze zaczęli dyktować warunki gry. Przypomnieli sobie o dobrej dyspozycji w bloku, a skuteczna akcja Ziobrowskiego sprawiła, że zyskali trzy punkty przewagi nad rywalami. Mimo że w szeregach Warty dwoił się i troił Łukasz Kaczorowski, to wciąż w lepszej sytuacji byli podopieczni trenera Pawlika. Dopiero udana kontra Wójtowicza spowodowała, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Ale tym razem jako pierwsi pękli gracze SMS-u, a przyjezdni skutecznie powstrzymali ich blokiem. To właśnie dzięki temu elementowi w kluczowych momentach drugiej partii zyskali oni trzypunktowe prowadzenie. As serwisowy Jakuba Kochanowskiego mógł jeszcze dać mistrzom świata kadetów nadzieję na odwrócenie losów tej części spotkania, lecz zbicie ze środka Swodczyka poprowadziło zawiercian do triumfu (25:23).

Od początku trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb. Błąd Fornala dał przyjezdnym niewielką przewagę, którą utrzymali do pierwszej przerwy technicznej, jednak po niej as serwisowy Kamila Droszyńskiego spowodował, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach życie przeciwnikom w polu serwisowym utrudniali Kaczorowski oraz Dawid Woch, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Gracze Warty mieli możliwość zbudowania prowadzenia, ale nieskutecznie prezentowali się na siatce, a ich zbicia były zatrzymywane przez uczniów SMS-u, w efekcie czego to spalska młodzież była w korzystniejszej sytuacji. W dodatku na siatce uaktywnił się Woch, a swoje trzy grosze do wyniku dorzucił też Kwolek, co zaowocowało zwycięstwem mistrzów świata kadetów (25:22).

W czwartym secie tylko do stanu 2:2 rywalizacja toczyła się cios za cios. Później zupełnie w ataku nie mógł odnaleźć się Kaczorowski, a gospodarze przypomnieli sobie o dobrej grze w bloku, co przełożyło się aż na pięciopunktowe prowadzenie podopiecznych trenera Pawlika jeszcze przed pierwszym czasem technicznym. W dodatku świetnie w polu serwisowym poczynał sobie Woch, a dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami wzrastał z akcji na akcję. Zadanie rywalom ułatwiali sami zawiercianie, bo błędy popełniali Kaczorowski i Mateusz Leszczawski, przez co w pewnym momencie przegrywali oni już 5:13. Wprawdzie później SMS-owi przytrafiło się także kilka błędów, ale między innymi pomyłka w przyjęciu Kamila Długosza sprawiła, że gospodarze wciąż kontrolowali boiskowe wydarzenia i przybliżali się do końcowego sukcesu. Pojedyncze udane zbicia Marcina Kantora nie były już w stanie poderwać Warty do walki, a udane ataki Ziobrowskiego praktycznie przypieczętowały zwycięstwo uczniów ze Spały (25:18).

SMS PZPS Spała – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1
(25:23, 23:25, 25:22, 25:18)