Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Strzelcach Opolskich tie-break dla ZAKSY

I liga M: W Strzelcach Opolskich tie-break dla ZAKSY

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała SMS PZPS I Spała 3:2 w zaległym meczu 23. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Szymon Bereza. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną siatkarzy beniaminka, ale wtedy padł wynik 3:1. Pojedynek został rozegrany bez udziału publiczności.

W związku z rozgrywkami mistrzostw Polski juniorów został przełożony mecz 23. kolejki pomiędzy ZAKSĄ Strzelce Opolskie – SMS PZPS I Spała. Wspomniane drużyny zmierzyły się w środę. Dla zespołu z Opolszczyzny było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Przypomnijmy, że siatkarze beniaminka to aktualnie 10. drużyna w tabeli. Spalska młodzież natomiast zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji.

Pierwsza partia spotkania była dość wyrównana. Na początku drużyny grały punkt za punkt (5:5). Po stronie gospodarzy bardzo dobrze w ataku spisywał się Adam Smolarczyk (11:9). Z kolei po stronie gości najczęściej punktował Przemysław Kupka (12:13). W drugiej połowie seta ZAKSA zdołała wypracować kilka oczek przewagi (20:15). W dużej mierze była to zasługa dobrej gry blokiem. Spalska młodzież nie odpuszczała. W końcowej fazie zniwelowała stratę do jednego oczka (21:22), a chwilę później był remis 24:24. Ostatecznie nerwową grę na przewagi, na swoją stronę rozstrzygnęli siatkarze beniaminka 26:24.

Podopieczni Rolanda Dembończyka poszli za ciosem w secie numer dwa. Pewne ataki Grzegorza Wójtowicza oraz Macieja Woza dały im prowadzenie 8:6, jednak SMS PZPS I nie miał zamiaru się poddać bez walki. Świetnie w ataku spisywali się Michał Gierżot oraz Dominik Kramczyński (10:10). Praktycznie do końca tej części meczu gra była wyrównana (15:15 i 21:21). Tym razem zaciętą końcówkę wygrali siatkarze ze Spały 25:23.

Zespół gości w kolejnym secie szybko objął prowadzenie 5:2. Gospodarze dzięki cierpliwej grze w obronie i kontrataku doprowadzili do remisu 10:10. Nie do zatrzymania byli jednak Smolarczyk oraz Wójtowicz (12:10). W dalszej części tej partii coraz skuteczniejsi byli młodzi zawodnicy SMS-u. Równy rytm utrzymywali Kupka i Gierżot (15:13). Do tego drużynę gości należało pochwalić za świetną postawę w bloku. To właśnie ten element okazał się kluczem do zwycięstwa w tym secie. SMS PZPS I Spała bardzo pewnie zwyciężył 25:20.

ZAKSA Strzelce Opolskie szybko wyciągnęła wnioski z porażki i w czwartym secie. Narzuciła przyjezdnym swój rytm gry (13:8). Przez dłuższy czas wydawało się, że gospodarze mają tę partię pod kontrolą. Ręki w ataku nie zwalniał Smolarczyk (16:12). Siatkarze ze Spały jednak walczyli do końca. Dobre ataki na środku Adriana Markiewicza, a na skrzydle Kupki pozwoliły im zniwelować stratę do jednego oczka (16:17). Od tego momentu, aż do końca seta toczyła się równa grą, którą ostatecznie na swoją stronę rozstrzygnęli zawodnicy z Opolszczyzny 25:23.

Tie-break od początku lepiej układał się dla gospodarzy, którzy przed zamianą stron objęli prowadzenie 8:5. Młodzi zawodnicy ze Spały do końca walczyli bardzo ambitnie (8:10 i 12:12). Bezapelacyjnym liderami byli Kupka oraz Gierżot. Jednak ostatnie słowo należało do ZAKSY, a dokładnie Smolarczyka, który zakończył środowe spotkanie pewnym atakiem 15:13.

MVP: Szymon Bereza

ZAKSA Strzelce Opolskie – SMS PZPS Spała 3:2
(26:24, 23:25, 20:25, 25:23, 15:13)

ZAKSA: Wóz (7), Kaciczak (12), Kosian (9), Smlarczyk (30), Wójtowicz (16), Bereza (4) , Foltynowicz (libero)
SMS: Trojański (1), Kupka, Kramczyński(13), Durski (5), Markiewicz (8), Gierżot (19), Dereń (libero) oraz Nowakowski (6), Borkowski, Dulski (6), Gniecki, Klat (2)