Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W meczu o podium lepsi uczniowie ze Spały

I liga M: W meczu o podium lepsi uczniowie ze Spały

Mecz SMS-u Spała z Espadonem Szczecin decydował o tym, która z tych drużyn zakończy sezon zasadniczy na trzeciej pozycji. Pierwszego seta wygrała drużyna ze Szczecina, ale kolejne trzy padły łupem spalskiej młodzieży i to ona zajęła miejsce tuż za GKS-em Katowice i Ślepskiem Suwałki.

Było to na pewno jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań w ostatniej kolejce I ligi mężczyzn. Obie drużyny dzieliła niewielka różnica punktowa i ten mecz decydował o tym, która z ekip zajmie trzecie miejsce po fazie zasadniczej. Poza trzecim, jednostronnym setem emocji jak na meczu dwóch zespołów z czołówki nie brakowało. W pierwszym secie nieznacznie lepsi okazali się podopieczni Milana Simojlovicia, ale potem stopniowo inicjatywę przejęli młodzi siatkarze prowadzeni przez Sebastiana Pawlika. Po zaciętej walce wygrali partię numer dwa, a następnie nie dali żadnych szans Espadonowi w kolejnej odsłonie, wygrywając do 11. Espadon w czwartym secie usilnie walczył o tie-breaka, ale to dobra gra SMS-u Spała wzięła górę i dała mistrzom świata i Europy w kategorii kadetów trzy punkty i trzecie miejsce w tabeli.

Obie ekipy skończyły fazę zasadniczą z bilansem osiemnastu zwycięstw i ośmiu porażek, o wyższym miejscu zespołu ze Spały zadecydowała większa ilość punktów. – Liczyliśmy na więcej w meczu z SMS-em Spała. Nasza gra falowała. Potrafiliśmy w drugim i czwartym secie odrabiać straty, aby za chwilę popełnić głupi błąd, który podcinał nam skrzydła – skomentował spotkanie rozgrywający Espadonu Szczecin, Krzysztof Antosik. Siatkarze SMS-u wzięli tym samym rewanż za porażkę w Szczecinie, gdzie w grudniu przegrali 1:3. – O wygranej młodzieży zadecydowała ich wysoka skuteczność na wysokiej piłce i solidna zagrywka – dodał Antosik.

Młodzi siatkarze SMS-u zajmując trzecie miejsce, w pierwszej rundzie fazy play-off zagrają z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie i na pewno zapowiada się ciekawa rywalizacja. Czeka ich także w międzyczasie bardzo ważny turniej, jakim są kwalifikacje do mistrzostw Europy juniorów. W dniach 1-3.04 we Frankfurcie zmierzą się z Danią, Węgrami i Niemcami. Awans bezpośrednio do czempionatu uzyska zwycięzca turnieju, a zespoły z drugiego miejsca oraz najlepsza ekipa spośród tych, które w poszczególnych turniejach szansy poszuka w kolejnej rundzie kwalifikacji.

Espadon Szczecin z kolei może już przygotowywać się do spotkań z Krispolem Września. Będzie to na pewno emocjonujący bój nie tylko o awans do czołowej czwórki i późniejszej walki o medale, ale także i o zachowanie szans na PlusLigę. Przypomnijmy, że obie drużyny złożyły aplikacje o przyjęcie do PlusLigi na sezon 2016/2017. Przegrany z tej pary na pewno straci na to szansę, bowiem nie spełni warunku PLPS-u, czyli miejsca w czołowej czwórce ligi. – Przed nami play-off z bardzo solidnym zespołem, jakim jest Krispol Września. To, co było do tej pory, zostawiamy już za nami. Wiemy, że ta faza sezonu rządzi się swoimi prawami, przed nami dwa tygodnie dobrej pracy, która mam nadzieję da nam w późniejszym okresie możliwość walki o medale w naszej lidze – zakończył Krzysztof Antosik.

SMS PZPS Spała – Espadon Szczecin 3:1
(22:25, 25:23, 25:11, 25:21)