Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W decydującym meczu górą Ślepsk

I liga M: W decydującym meczu górą Ślepsk

W trzecim, decydującym ćwierćfinałowym pojedynku pomiędzy Ślepskiem Suwałki a AGH AZS Kraków górą byli suwałczanie. Chociaż zawodnicy AGH zwyciężyli w pierwszym meczu play-off, po przyjeździe do Suwałk to siatkarze Ślepska przejęli inicjatywę i wygrywając dwa kolejne pojedynki, odwrócili stan rywalizacji, awansując tym samym do półfinałów I ligi.

Początek spotkania był wyrównany, skuteczne zagranie Dominika Depowskiego dało minimalne prowadzenie przyjezdnym (8:7). W kolejnych akcjach wciąż trwała zacięta walka, po dwóch błędach Jakuba Urbanowicza przewaga krakowian wzrosła do dwóch punktów, a o czas poprosił trener Ślepska (12:10). Po przerwie, dzięki skutecznej postawie na siatce Krzysztofa Zapłackiego, gospodarze odwrócili wynik i grę zdecydował się przerwać Andrzej Kubacki (13:12). Dalsza część seta ponownie rozgrywana była punkt za punkt, jedno oczko przewagi na drugim regulaminowym czasie mieli przyjezdni, gdy piłkę z przechodzącej skończył Piotr Adamski. Gra obu zespołów nie była pozbawiona błędów. Z czasem gospodarze zaczęli stopniowo budować przewagę, dobrze funkcjonował suwalski blok. Po ataku Jakuba Urbanowicza po skosie gospodarze mieli kolejne piłki setowe. Chociaż dzięki błędom Wojciecha Winnika przyjezdni odroczyli zakończenie seta, atak po bloku Zapłackiego zamknął inauguracyjną partię.

Od początku drugiego seta inicjatywę utrzymywali gospodarze, szybko wychodząc na wyraźne prowadzenie. Po asie Wojciecha Winnika pierwszą przerwę wykorzystał Andrzej Kubacki (6:2). Ingerencja krakowskiego szkoleniowca nie pomogła, chwilę później po ataku Witalija Szczytkowa przewaga zastała powiększona (8:3). Przyjezdni zdobywali punkty głównie po błędach przeciwników. Przestój krakowian trwał, po bloku Łukasza Rudzewicza na Arkadiuszu Żakiecie drugi czas wykorzystał trener Kubacki (13:7). Siatkarze AGH wciąż jednak byli bezradni wobec spokojnie grających gospodarzy. Ślepsk rozgrywał ciekawe akcje, utrzymując wyraźną różnicę punktową. Chociaż gra obu zespołów nie była pozbawiona błędów, do końca seta to siatkarze z Suwałk kontrolowali przebieg partii. Zagrywka w siatkę Michała Dzierwy zamknęła drugiego seta.

Stojący pod ścianą krakowianie pewniej zaczęli trzecią odsłonę spotkania (4:1). Gdy po asie Karola Rawiaka utrzymywała się niemoc gospodarzy, o czas poprosił trener Skoryy (6:3). Po przerwie suwałczanie zaczęli stopniowo odrabiać straty, po ataku po skosie Zapłackiego doprowadzając do remisu (7:7). W dalszej części seta siatkarze z Krakowa nakładali presję zagrywką (10:7), jednak gospodarze stopniowo zaczęli przejmować kontrolę na siatce. Za sprawą celnych ataków Skrzypkowskiego i Winnika siatkarze Ślepska nie tylko doprowadzili do wyrównania, ale również wyszli na prowadzenie, a o czas poprosił trener Kubacki (11:10). W dalszej części seta rozpoczęła się wyrównana gra, jednak nie trwała ona długo, przy trudnej zagrywce Winnika gospodarze przejęli inicjatywę (16:13). Siatkarze Ślepska nie tracili koncentracji, utrzymując kilkupunktową zaliczkę (20:16). Przyjezdni nie dawali jednak za wygraną, po asie Jana Fornala o przerwę poprosił trener Skoryy (17:20). W końcówce siatkarze obu drużyn zaczęli popełniać błędy w polu zagrywki. Chociaż krakowianie dzięki dobrym zagraniom Kani obronili kilka piłek meczowych, wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła gospodarzom, by wygrać cały pojedynek. Siatkarze Ślepska po skutecznym zagraniu Winnika cieszyli się ze zwycięstwa, a co za tym idzie awansu do półfinału.

MVP: Wojciech Winnik

Ślepsk Suwałki – AGH AZS Kraków 3:0
(25:23, 25:17, 25:23)

Ślepsk: Hunek, Urbanowicz, Winnik, Szczytkow, Zapłacki, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Wasilewski, Skrzypkowski i Lewiński
AGH AZS: Kania, Żakieta, Depowski, Fornal, Mordyl, Adamski, Woroniecki (libero) oraz Odwarzny (libero) Przybylski, Dzierwa i Rawiak

stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Ślepska
awans do półfinału: Ślepsk Suwałki