Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Victoria pokonała AGH, ale w play-off nie zagra

I liga M: Victoria pokonała AGH, ale w play-off nie zagra

Siatkarze PWSZ Victorii Wałbrzych wygrali po tie-breaku z AGH Kraków, ale stracili już szansę na grę w play-off I ligi mężczyzn. Krakowianie zajmują siódme miejsce w tabeli i mają trzy punkty przewagi nad dziewiątym miejscem. Walka o grę w play-off dla zespołu AGH będzie więc trwała do końca rundy zasadniczej.

Premierowa odsłona meczu to bardzo skuteczna gra na skrzydłach wałbrzyskich przyjmujących. Świetnie radził sobie duet Tomasz Rutecki – Adam Smolarczyk, a swoje na środku dołożyli Karol Szczygielski z Michałem Superlakiem. Po drugiej stronie siatki tylko Jan Fornal podjął rękawice, ale to było zbyt mało – pierwszy set padł łupem Victorii – 25:19. W drugiej partii goście zaczęli przejmować inicjatywę już od samego początku – do wspomnianego wcześniej Fornala dołączył atakujący Michał Dzierwa, który swoimi atomowymi atakami i zagrywkami stopniowo ustawiał wynik w tym secie – 21:25 i w całym meczu remis 1:1.

Trzeci set toczył się w myśl zasady „punkt za punkt” – w szeregach gospodarzy w miejsce Piotra Lipińskiego pojawił się Sebastian Matula, który częściej uruchamiał Bartka Filipiaka. Nerwowa końcówka zakończyła się wygraną gości, którzy zdobyli w niej kilka punktów z rzędu i w całym meczu objęli prowadzenie 2:1. Wspomniany wynik nieco podrażnił podopiecznych trenera Krzysztofa Janczaka, bowiem od początku czwartej partii z impetem ruszyli w ofensywie do przodu. Pewne zagrywki, mocne zbicia ze środka (Szczygielski-Macek) oraz świetne obrony (Marcin Mierzejewski do spółki z Michałem Szydłowskim) bardzo szybko pozwoliły zbudować bezpieczną przewagę, której wałbrzyszanie nie oddali już do końca. Wynik czwartego seta to 25:19 i o wygranej w całym spotkaniu miał zadecydować… tie-break.

Piąta partia to tak naprawdę mocna wymiana ciosów z obu stron – dużo podobieństw z pojedynkiem bokserskim w wadze ciężkiej. Ciężar gry w ofensywie wzięli na barki obaj atakujący drużyny (Dzierwa w AGH i Filipiak w Victorii PWSZ), jednak w pojedynkę meczów wygrać nie można. W szeregach gospodarzy swoje dołożył Tomasz Rutecki, który w piątym secie był praktycznie nie do zatrzymania. Zarówno w przyjęciu, jak i w ataku zaliczył bardzo dobre spotkanie. Nie bez powodu statuetka najlepszego gracza trafiła właśnie do niego. W całym meczu triumfowała Victoria, ale pozostałe wyniki spowodowały, że wałbrzyszanie stracili już szansę na grę w play-off.

PWSZ Victoria Wałbrzych – AGH Kraków 3:2
(25:19, 21:25, 22:25, 25:19, 15:13)

Victoria: Lipiński, Filipiak, Superlak, Rutecki, Szczygielski, Smolarczyk, Szydłowski (libero) oraz Mierzejewski (libero), Matula, Frąc, Zieliński i Macek
AGH: Buczek, Dzierwa, Przybylski, Mordyl, Kania, Fornal, Wroniecki (libero) oraz Depowski, Adamski i Odwarzny (libero)