Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Uczniowie ze Spały utrzymali fotel lidera

I liga M: Uczniowie ze Spały utrzymali fotel lidera

Siatkarze SMS-u Spała odnieśli kolejne zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy. Tym razem pokonali wrześnian 3:0. Drużyna, której trzon stanowią mistrzowie świata kadetów, perfekcyjnie rozegrała końcówki pierwszego i trzeciego seta, w drugim dominując na boisku.

Siatkarze ze Spały bardzo szybko przejęli inicjatywę. Autowy atak zespołu gospodarzy sprowadził oba zespoły na przerwę techniczną (5:8). Z każdą akcją przewaga podopiecznych Sebastiana Pawlika rosła i na drugiej przerwie technicznej wynosiła już sześć oczek (10:16). To chyba nieco uśpiło czujność przyjezdnych, bo udane zagrania M’baye’a i Dobosza dały wrześnianom nadzieje na odrobienie strat (18:19). Końcówka należała jednak do liderów ligowej tabeli (25:23).

W drugiej odsłonie meczu na boisku istniała tylko jedna drużyna. Siatkarze SMS-u podbudowani własną dobrą grą zagrali niemal perfekcyjnie, co z kolei wprowadziło zamieszanie w szeregach rywala. Zepsuty atak Olczyka spowodował, że było 9:18, a chwilę później przyjezdni cieszyli się z prowadzenia w meczu 2:0 (25:13).

W trzecim secie gospodarze jeszcze raz poderwali się do walki i widać było, że są niezwykle zmotywowani, by powrócić do tego pojedynku. Zagrywki Karpińskiego i dobra gra jego kolegów dały siatkarzom Krispolu prowadzenie (13:7). Młodzi zawodnicy ze Spały nie zrazili się i szybko odrobili stratę (17:17). Po raz kolejny to siatkarze SMS-u zachowali zimną głowę i triumfowali w całym spotkaniu.

Krispol Września – SMS PZPS Spała 0:3
(23:25, 13:25, 23:25)