Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzysetowe zwycięstwo Mickiewicza Kluczbork

I liga M: Trzysetowe zwycięstwo Mickiewicza Kluczbork

fot. Krispol I Liga Natalia Grabarczyk

Mickiewicz Kluczbork pokonał MCKiS Jaworzno 3:0 (25:21, 25:17, 25:20) w meczu 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Marcin Jaskuła. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną kluczborczan, ale wtedy padł wynik 3:1.

Obie drużyny zgromadziły po siedemnastu meczach po 28 punktów na swoim koncie (w środę Mickiewicz rozegrał mecz awansem z SMS PZPS I Spała, zwycięski 3:0 – ale te punkty nie zostały doliczone do konta kluczborczan przed tą serią – przyp. red.). Po 17. kolejkach podopieczni Mariusza Łysiaka zajmowali 8. miejsce, a MCKiS 6. lokatę w tabeli. Pierwszy pojedynek tych ekip zakończył się wygraną kluczborczan 3:1. Jaworznianie nie ukrywali, że przyjechali na teren rywala z chęcią rewanżu. Na pewno ostatnia wygrana nad AZS AGH Kraków dodała im pewności siebie i odbudowała morale drużyny prowadzonej przez Mariusza Sygułę. Pewne było, że gospodarze też tanio skóry nie sprzedadzą. W swojej hali czują się naprawdę bardzo pewnie i już kilka zespołów, w tym sezonie wyjechało z Kluczborka na tarczy.Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od bardzo dobrej gry gospodarzy 6:2. W ataku ręki nie zwalniali Łukasz Owczarz oraz Dawid Bułkowski 10:5. Jaworznianie starali się dotrzymać kroku rywalom 9:14 i 13:16. Najczęściej w zespole MCKiS punktował Kamil Dębski oraz Karol Borończyk. W drugiej połowie seta goście zniwelowali stratę do dwóch oczek 16:18. Jednak końcówka należała już do kluczborczan. Na środku siatki bardzo dobrze spisywał się Łoszakow. Premierową odsłonę meczu Mickiewicz wygrał 25:21.

Drugi set z wysokiego „C” zaczęli podopieczni Mariusza Łysiaka 5:2. Goście jednak szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu 9:9. W tym fragmencie gry ciężar w ataku na swoje barki wziął Dębski. W dalszej części jednak inicjatywę na boisku przejęli gospodarze 14:12 i 16:12. Bardzo dobre spotkanie na ataku rozgrywał Owczarz. Jaworznianie mieli też problem, aby na środku zatrzymać Łoszakowa 15:22. Zespół z Jaworzna tej straty już nie odrobił. Mickiewicz Kluczbork tę część spotkania wygrał pewnie 25:17.

Trzecia odsłona sobotniego meczu od początku do końca układała się po myśli kluczborczan. Dość szybko objęli prowadzenie 6:3. Świetną skuteczność w pierwszej akcji utrzymywał Owczarz oraz Bułkowski. Co prawda, przyjezdni w połowie seta zniwelowali stratę do jednego oczka 13:14, ale w dalszej części gra układała się pod dyktando gospodarzy 19:15. Na niewiele zdały się zmiany w drużynie MCKiS Jaworzno. Siatkarze Mickiewicza dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatniego seta wygrali 25:20 i dopisali do swojego konta bardzo ważne trzy punkty.

Mickiewicz Kluczbork – MCKiS Jaworzno 3:0
( 25:21, 25:17, 25:20)

Składy zespołów:
Mickiewicz:  Bułkowski (14), Mucha (6), Łoszakow (13), Szablewski (1), Pasiński (8), Owczarz (15), Jaskuła (libero) oraz Wasilewski (libero) oraz Kowalonek, Parcej
MCKiS:  Stajer (5), Borończyk (6), Grzegolec (2), Dębski (12),  Polański (5), Magnuszewski, Ledwoń (libero) oraz Pietras (1), Kowalczyk, Żeliński (1), Wojtaszkiewicz (1), Zieliński (libero), Błasiak

Zobacz również: 
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved