Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Tie-break w Wałbrzychu dla Stali Nysa

I liga M: Tie-break w Wałbrzychu dla Stali Nysa

Siatkarze Victorii PWSZ rozpoczęli rundę rewanżową od porażki na własnym parkiecie z AZS-em Stalą Nysa 2:3. Wałbrzyszanie nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi mężczyzn, Stal utrzymała pozycję wicelidera, ale czuje na plecach oddech grupy pościgowej.

W początkowych fragmentach pierwszego seta gra toczyła się niemal punkt za punkt. Choć drużyna gospodarzy prezentowała niezłą dyspozycję, to w końcówce Stal zachowała więcej spokoju, popełniła mniej błędów i w efekcie wygrała do 24. Podrażnieni wałbrzyszanie świetni zaczęli drugą partię i prowadzili 8:3. Goście starali się odwrócić losy seta, ale wałbrzyszanie spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i prowadzili różnicą kilku punktów (16:10). Do końca obraz gry nie uległ zmianie i Stal zdołała ugrać zaledwie 16 oczek.

W kolejnej partii goście nie popełnili już błędów z drugiego seta i szybko to oni odskoczyli na 4:8. Podopieczni Przemysława Michalczyka nie umieli odwrócić losów seta i Stal spokojnie punktowała i powiększała przewagę (11:17). Rozbici gospodarze byli kompletnie bez argumentów i przegrali do 14. Czwarty set długo oscylował wokół remisu i taki wynik najczęściej widniał na tablicy. Wreszcie w środkowym fragmencie to wałbrzyszanie zaczęli grać dokładniej i skuteczniej, a proste błędy zaczęły przytrafiać się przeciwnikowi i zrobiło się najpierw 18:15 dla Victorii, a po chwili było nerwowo w końcówce, ale ostatecznie do 23 wygrali gospodarze.

Kolejny tie-break i znów górą był przeciwnik. Stal Nysa prowadziła 3:0 i później cały czas utrzymywała różnicę punktową. Mimo starań i ambicji, której siatkarzom z Wałbrzycha odmówić nie można, to goście wygrali seta do 12 i mecz 3:2.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Stal Nysa 2:3
(24:26, 25:16, 14:25, 25:23, 12:15)