Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal rozhartowana w Ostrołęce, trzy punkty gospodarzy

I liga M: Stal rozhartowana w Ostrołęce, trzy punkty gospodarzy

Przebudowana Stal AZS PWSZ Nysa nie może odnaleźć rytmu gry z poprzedniego sezonu. Podopieczni Janusza Bułkowskiego tym razem przegrali w Ostrołęce z Energą Omis 0:3. Choć w końcówce drugiego i trzeciego seta prowadzili dwoma punktami, to nie potrafili postawić kropki nad i, przez co do Nysy wrócą bez punktów.

Początek spotkania należał do gości, którzy między innymi po zbiciu Dawida Bułkowskiego prowadzili 2:0, ale szybko przebudzili się gospodarze. Dwa ataki Piotra Cichockiego pozwoliły im nie tylko odrobić straty, ale także wyjść na prowadzenie. Chwilę później w ataku pomylił się Jędrzej Goss, a udane zbicie ze środka Daniela Szaniawskiego spowodowało, że różnica punktowa pomiędzy oboma zespołami wzrosła do czterech oczek. Siatkarze z Opolszczyzny mieli spore problemy ze skutecznością w ataku, co było wodą na młyn dla ostrołęczan, którzy wygrywali w pewnym momencie aż sześcioma punktami. W środkowej fazie premierowej odsłony akademicy próbowali odrabiać straty, ale drużyna znad Narwi kontrolowała boiskowe wydarzenia, na drugim czasie technicznym prowadząc 16:12. Po nim w szeregach gospodarzy zaczął działać blok, a Jakub Nowosielski coraz częściej uruchamiał swoich środkowych. W końcówce pomylił się jeszcze Patryk Napiórkowski, co przybliżało graczy z Ostrołęki do triumfu w tej części meczu. Ostatecznie padła ona ich łupem 25:17, a kropkę nad i postawił ich szczelny blok.

W pierwszej fazie drugiej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb, chociaż coraz więcej punktów padało po błędach w polu serwisowym. Wyraźnie było widać, że na lidera Stali wyrastał Napiórkowski, a w końcu w jej szeregach zafunkcjonował blok, dzięki czemu odskoczyła od podopiecznych trenera Andrzeja Dudźca na dwa oczka. Jednak błędy przyjezdnych sprawiły, że z biegiem czasu na świetlnej tablicy pojawił się remis. W drużynie znad Narwi w ataku z dobrej strony pokazał się Dominik Zalewski, w szeregach przyjezdnych asem serwisowym popisał się Mateusz Biernat, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Szalę zwycięstwa na stronę Energi Omis próbował przechylić Rafał Faryna, ale w kluczowy moment drugiego seta to ekipa z Opolszczyzny weszła z minimalnym prowadzeniem. Ale as serwisowy Piotra Cichockiego i udana kontra Patryka Szwaradzkiego spowodowały, że zanosiło się na walkę na przewagi. Skutecznym finiszem popisali się ostrołęczanie, którzy przy zagrywce Szaniawskiego przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:23).Przy zagrywce Piotra Łuki nyscy akademicy wypracowali sobie niewielką przewagę w początkowej fazie trzeciej partii. Wprawdzie punktowa zagrywka Faryny sprawiła, że ostrołęczanie na moment wrócili do gry, ale popełniali coraz więcej błędów, co przełożyło się na to, że na pierwszym czasie technicznym mieli dwupunktową stratę do przeciwników. W pewnym momencie wzrosła ona do trzech oczek, a siatkarzom Energi Omis coraz trudniej było zbliżyć się do gości, bowiem popełniali mnóstwo błędów w polu serwisowym. W dodatku w końcu zablokowany został także Faryna, co pozwalało Stali kontrolować boiskowe wydarzenia (16:13). Kolejne nieudane zagrania atakującego gości w połączeniu z coraz lepszą grą Napiórkowskiego powodowały, że coraz bliżej sukcesu w tej części spotkania była drużyna prowadzona przez trenera Bułkowskiego. Dzięki udanej grze w bloku gospodarzom udało się częściowo zniwelować straty, ale wciąż w lepszej sytuacji byli goście. Ale ponownie nie potrafili postawić kropki nad i. Kolejna czapa gospodarzy w połączeniu z udaną kontrą Faryny dały graczom znad Narwi upragniony remis (24:24). W walce na przewagi piłki setowe miała zarówno jedna, jak i druga drużyna, lecz więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy po pojedynczym bloku Faryny wygrali 35:33 i całe spotkanie 3:0.

Energa Omis Ostrołęka – Stal AZS PWSZ Nysa 3:0
(25:17, 25:23, 35:33)

Składy zespołów:
Energa Omis: Nowosielski, Faryna, Szaniawski, Obelmeler, Zalewski, Cichocki, Kołodziej (libero) oraz Szwaradzki, Plizga i Tomczak
Stal: Biernat, Goss, Łuka, Bułkowski, Maziarz, Nożewski, Dzikowicz (libero) oraz Napiórkowski

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved