Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: SMS Spała bez punktów we Wrocławiu

I liga M: SMS Spała bez punktów we Wrocławiu

KFC Gwardia Wrocław pokonała SMS PZPS I Spała 3:1 w meczu 15. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. MVP został wybrany Arkadiusz Olczyk. Było to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. Pierwszy pojedynek tych drużyn zakończył się wygraną wrocławian 3:2.

Patrząc na tabelę wydawać by się mogło, że faworytem są wrocławianie. Jednak nie można zapominać, że spalska młodzież jest niezwykle waleczna, co już nie raz udowodniła w tym sezonie. Co więcej, pierwsze spotkanie tych drużyn w Spale zakończył pięciosetowy pojedynek, ostatecznie wygrany przez gwardzistów 3:2. Jedno jest pewne, grając przeciwko podopiecznym Marka Skrobota nie można sobie dopisać punktów w ciemno przed pierwszym gwizdkiem meczu.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od prowadzenia wrocławian 3:0. Goście jednak dość szybko odrobili straty 5:5. W ataku bardzo dobrze spisywał się Przemysław Kupka. Do połowy seta drużyny grały punkt za punkt. W szeregach gospodarzy dobrą skuteczność utrzymywał Marcel Gromadowski oraz Łukasz Lubaczewski 14:14. Następnie na kilka oczek odskoczyli gwardziści. Na środku siatki nie do zatrzymania był Arkadiusz Olczyk 20:16. Wydawało się, że Gwardziści mają pod kontrolą tę partię. Nic bardziej mylnego. Spalska drużyna odrobiła straty i doprowadziła do gry na przewagi 24:24. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili siatkarze Gwardii 29:27.

Wygrana w końcówce bardzo pomogła podopiecznym Krzysztofa Janczaka wejść w kolejnego seta. Początek był równy, ale z akcji na akcję coraz pewniej na boisku czuli się gospodarze. Kolejne ważne punkty dla zespołu zdobywał Gromadowski oraz Lubaczewski 14:13. Młodym zawodnikom ze Spały też niczego nie brakowało. Toczyli równą grę z przeciwnikiem. Świetne spotkanie rozgrywał Jakub Czerwiński oraz Hubert Klat 16:15. W drugiej części tej partii górę wzięło doświadczenie wrocławian. Wypracowali trzy oczka przewagi 20:17 i kontrolowali grę już do końca, zwyciężając pewnie 25:18. Podopieczni Marka Skrobota nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry. W kolejnej partii to oni dość szybko wypracowali sobie przewagę i dyktowali rytm gry. W polu serwisowym dobrze sobie radził Adrian Markiewicz. Zawodnikom z Dolnego Śląska nie można było odmówić walki, ale w tym secie dużo lepsi na parkiecie byli goście. Utrzymali odpowiednią koncentrację do końca i wygrali 25:20.

Czwarty set to kopia trzeciego. Drużyny dość długo toczyły wyrównaną walkę. Od drugiej połowy goście mieli spory problem, żeby zatrzymać Krzysztofa Gibka oraz Arkadiusza Olczyka. Spalscy siatkarze robili, co w ich mocy, aby dotrzymać kroku rywalom, ale w ostatnich akcjach skuteczniejsi okazali się wrocławianie, którzy wygrali tę partię 25:20 i cały mecz 3:1.  Po meczu Krzysztof Janczak, szkoleniowiec KFC Gwardii Wrocław, spytany o demony sprzed tygodnia, odpowiedział: – Nie było takich myśli. Powiedziałem chłopakom w szatni, że dzisiaj nie interesuje mnie, jak ten mecz będzie wyglądał, ale muszą być trzy punkty. Ten czwarty set miał taki dziwny przebieg, ale skończyło się dobrze dla nas. Tyle. Jedziemy na święta. Myślę, że chłopaki są zmęczeni tym sezonem, bo cały czas na pełnych obrotach. Muszą chwilkę odpocząć. Mamy kilka dni wolnego i za chwilę wracamy.

– Mamy trzy punkty, ale jest taki ścisk, że nie można sobie pozwolić na potknięcie. My nie oglądamy się na tabelę. Fajnie jest wejść w nowy rok na czwartym miejscu, natomiast my patrzymy na każdy następny mecz. Dzisiaj zagraliśmy słabo. Na słabym procencie w ataku, na słabym w przyjęciu. Tak naprawdę, gdyby młodzież ze Spały popełniła mniej błędów, ten mecz mógłby się zupełnie inaczej zakończyć. Cieszymy się z tych trzech punktów i tyle – dodał szkoleniowiec.

MVP: Arkadiusz Olczyk

KFC Gwardia Wrocław – SMS PZPS Spała 3:1
(29:27, 25:18, 20:25, 25:19)

Gwardia: Szymeczko (5), Lubaczewski (13), Paszkowski (3), Nowosielski (1), Olczyk (14), Gromadowski (12), Mihułka (libero) oraz Kołtowski (libero, 1), Wnuk (4), Sternik, Maćkowiak (2) i Gibek (10)
SMS: Kupka (13), Kramczyński (7), Czerwiński (13), Durski, Markiewicz (8), Klat (14), Dereń (libero) oraz Borkowski, Dulski (6), Szymendera i Kubicki