Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk uciekł spod topora, w niedzielę decydujący mecz

I liga M: Ślepsk uciekł spod topora, w niedzielę decydujący mecz

Siatkarzom Ślepska Suwałki udało się zrewanżować AGH AZS Kraków za porażkę z minionego tygodnia. Kluczowy dla losów spotkania okazał się pierwszy set, którego goście przegrali po walce na przewagi. Dwa kolejne bezapelacyjnie należały do gospodarzy. Dlatego też półfinalistę wyłoni dopiero niedzielne spotkanie w Suwałkach.

Od pierwszych minut drugie spotkanie rewanżowe było bardzo wyrównane. W szeregach gospodarzy z dobrej strony pokazał się Wojciech Winnik, ale psuli oni też znacznie więcej zagrywek. Nie wykorzystali tego przyjezdni, którzy po zbiciu Marcina Kani prowadzili na pierwszym czasie technicznym tylko jednym oczkiem. Wprawdzie chwilę później dołożyli skuteczny blok, ale następnie na siatce z dobrej strony pokazał się Łukasz Rudzewicz, przez co wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. Im dalej w głąb seta, tym inicjatywę na boisku zaczęli przejmować suwałczanie. Zablokowany został Dominik Depowski, a asa serwisowego dołożył Krzysztof Zapłacki. W kolejnych minutach swoje trzy grosze do wyniku dołożył Jakub Urbanowicz i wydawało się, że suwałczanie kontrolują boiskowe wydarzenia. Lecz kilka prostych błędów sprawiło, że krakowianie wrócili do gry, a w decydującą część premierowej odsłony oba zespoły weszły przy stanie remisowym. W niej jednak gracze Ślepska zaprezentowali się lepiej. Mieli nawet trzy piłki setowe, ale nie zdołali ich wykorzystać, a duża w tym zasługa trudnych zagrywek Jana Fornala. Wojnę nerwów lepiej ostatecznie wytrzymali gospodarze, którzy po udanym zastawieniu triumfowali 28:26.

Od początku drugiej partii suwałczanie zaczęli naciskać przeciwników zagrywką. Przyniosło to spodziewany efekt, a chwilę później na środku zameldował się Adrian Hunek, a po błędzie Michała Dzierwy AGH traciła już trzy oczka do rywali. W kolejnych minutach udaną zagrywkę dołożył Urbanowicz, a w ofensywie skutecznie prezentował się Zapłacki. Wprawdzie kilka błędów podopiecznych trenera Skorego na chwilę pozwoliło krakowianom wrócić do gry, ale chwilę później gracze Ślepska zaczęli zdobywać kolejne punkty w bloku i zagrywce, co dało im bezpieczne prowadzenie. Niekorzystny wynik Andrzej Kubacki próbował ratować, dokonując zmian i biorąc czasy dla swojego zespołu. Ale nie na wiele się to zdało, tym bardziej że kolejnego asa dołożył Szczytkow. W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a pojedyncze udane zagrania gości nie pozwoliły im odwrócić losów tej odsłony. Padła ona łupem suwałczan 25:19, a zakończył ją Urbanowicz.

W trzeciej partii suwałczanie nie zamierzali zwalniać tempa. Już na jej początku dwoma punktowymi zagrywkami poczęstował przeciwników Zapłacki. Po ich stronie brakowało lidera, który wziąłby ciężar zdobywania punktów na swoje barki, a pojedyncze udane zagrania Fornala to było zbyt mało na dobrze dysponowanych tego dnia gospodarzy. Chwilę później swoje trzy grosze do wyniku dorzucili Winnik z Urbanowiczem, a dzięki temu przewaga podopiecznych trenera Skorego błyskawicznie urosła do sześciu oczek. Następnie popełnili kilka prostych błędów, a pojedynczy blok ekipy z Małopolski dał jej jeszcze nadzieję na nawiązanie walki ze Ślepskiem w tym spotkaniu. Po udanej kontrze Karola Rawiaka różnica pomiędzy oboma zespołami zmalała do dwóch punktów, ale krakowianom nie udało się już przełamać przeciwników. Duża w tym zasługa Winnika, który po raz kolejny w tym spotkaniu pocelował gości zagrywką. Chwilę później to samo uczynił Szczytkow, co praktycznie przypieczętowało zwycięstwo gospodarzy. W końcówce AGH zdobyła jeszcze kilka oczek, ale nie miało to już większego znaczenia dla końcowego wyniku. Popsuta zagrywka Michała Przybylskiego dała wygraną suwałczanom (25:17).

Ślepsk Suwałki – AGH AZS Kraków 3:0
(28:26, 25:19, 25:17)

Ślepsk: Szczytkow, Lewiński, Urbanowicz, Zapłacki, Rudzewicz, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Wasilewski, Mendak, Winnik i Skrzypkowski
AGH: Adamski, Dzierwa, Depowski, Fornal, Mordyl, Kania, Odwarzny (libero) oraz Wroniecki (libero), Buczek, Drewniak, Żakieta, Przybylski i Rawiak