Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk Suwałki nadal w grze o finał

I liga M: Ślepsk Suwałki nadal w grze o finał

Siatkarze Ślepska Suwałki wciąż liczą się w walce o finał I ligi mężczyzn. W piątek w Spale musieli wygrać, aby przedłużyć swoje nadzieje na walkę o złoto i tak też się stało. Młodzi podopieczni Sebastiana Pawlika nie mieli swojego dnia i tylko w trzecim, wygranym secie byli w stanie nawiązać walkę z lepiej dysponowanym przeciwnikiem. Kolejny mecz już w sobotę o godzinie 13:00.

Spotkanie rozpoczął od dobrej zagrywki Kamil Skrzypkowski, ale po bloku na Urbanowiczu i ataku Bartosza Kwolka to SMS prowadził 3:1. Urbanowicz z Winnikiem skutecznymi atakami doprowadzili do wyrównania, a na parkiecie rozgorzała walka punkt za punkt. W ataku dobrze radził sobie Jakub Urbanowicz, a kiedy zapunktował także Skrzypkowski, było 8:6 dla Ślepska Suwałki i przerwa techniczna. Skrzypkowski wziął w tej części seta ciężar zdobywania punktów na swoje barki, do tego doszedł jeszcze błąd młodzieży ze Spały i przy stanie 8:11 o czas poprosił Sebastian Pawlik. Nic to jednak nie dało, Kamil Skrzypkowski błyszczał w polu zagrywki i przewaga gości jeszcze bardziej wzrosła, do pięciu punktów. Straty zredukował na chwilę Bartosz Kwolek za sprawą dobrej gry w ataku i na zagrywce (11:13). Po bloku na Jakubie Ziobrowskim różnica jednak ponownie wynosiła cztery oczka (16:12). Goście w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia, w czym pomagali także rywale, popełniając masę błędów (21:15). Atak Wojciecha Winnika na 24:18 dał przyjezdnym piłki setowe, po chwili ten sam zawodnik skończył tę część meczu.

Dobra zagrywka Skrzypkowskiego oraz kolejne błędy siatkarzy SMS-u pozwoliły ekipie z Suwałk prowadzić w drugim secie 5:0. Przewagę przyjezdni utrzymali także na przerwie technicznej, na której przeważali 8:3, a po niej potrójnym blokiem na Tomaszu Fornalu i kolejnym atakiem Skrzypkowskiego jeszcze powiększyli prowadzenie do 10:3. Gospodarzom ciężko było przeciwstawić się dobrze grającym rywalom. Pojedyncze błędy Ślepska, jak np. autowy atak, pozwoliły podopiecznym Sebastiana Pawlika zbliżyć się w pewnym momencie na pięć oczek (10:15), jednak dobra gra rywali, a także liczne własne błędy czy to w ataku, czy to w zagrywce nie pozwalały im na odrabianie strat. Na nic się zdały pojedyncze ataki Kwolka czy Jakuba Kochanowskiego (13:20). Przy stanie 24:17 Ślepsk Suwałki po zepsutej zagrywce rywali miał już piłki setowe, a w kolejnej akcji zakończyli tę część meczu udanym blokiem.

Podrażnieni niekorzystnym obrotem sprawy siatkarze SMS-u kolejną partię rozpoczęli od stanu 3:0 po między innymi ataku Jakuba Ziobrowskiego. Ślepsk jednak wrzucił wyższy bieg i doprowadził do wyrównania 4:4 za sprawą dobrych ataków Jakuba Urbanowicza, zadziałał także blok. Ślepsk Suwałki poszedł za ciosem, wypracował sobie trzypunktową przewagę (12:9) po asie serwisowym Rudzewicza. Skuteczne ataki SMS-u oraz błąd rywali pozwoliły wyrównać na 12:12, a po dobrej zagrywce Dawida Wocha wyjść na minimalne prowadzenie. Skuteczne zbicia Ziobrowskiego pozwoliły utrzymać ten niewielki zapas na przerwie technicznej (16:15). Na parkiecie trwała walka punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu, kiedy z przechodzącej piłki uderzył Adrian Hunek, to Ślepsk wyszedł na 19:18. W kontrataku pokazał się kilka minut później Jakub Urbanowicz i wtedy zrobiło się 21:19, więc o czas poprosił Sebastian Pawlik. Błędy przeciwników pozwoliły jednak młodzieży ze Spały wyrównać na 23:23. W grze na przewagi piłki setowe albo w przypadku Ślepska meczowe miały obie ekipy. Skuteczny w ataku był zwłaszcza Ziobrowski. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali gracze SMS-u, którzy po ataku w antenkę Jakuba Urbanowicza przedłużyli swoje szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu.

W czwartą partię lepiej jednak weszli siatkarze Ślepska, którzy po ataku Urbanowicza przeważali 3:1. Ten zawodnik kilka minut później utrudnił spalskiej młodzieży wyprowadzanie akcji swoją trudną zagrywką, co dało wynik 8:3 dla jego ekipy po bloku na Ziobrowskim. Nieskuteczne zbicia rywali, głównie Wojciecha Winnika, pozwoliły gospodarzom odrobić trzy punkty (6:8). Kolejne błędy Ślepska pozwoliły zredukować różnicę już tylko do jednego punktu, a kilka minut później było już 11:11. Wynik oscylował wokół remisu, a po bloku na Urbanowiczu to SMS miał punkt w zapasie, ale na drugiej przerwie technicznej to Ślepsk za sprawą udanego bloku miał dwa oczka w zapasie (16:14). Po niej dobry atak Winnika oraz as serwisowy Adriana Hunka pozwoliły Ślepskowi przeważać już czterema punktami (19:15). Młodzież z SMS-u robiła, co mogła, aby odrobić straty, ale rywale byli bardzo skuteczni w ataku (23:19). Spotkanie zakończyły dwa skuteczne zbicia Wojciecha Winnika.

SMS Spała – Ślepsk Suwałki 1:3
(18:25, 17:25, 28:26, 20:25)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla SMS-u Spała