Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siatkarze z Wrześni wygrali drugi mecz z rzędu

I liga M: Siatkarze z Wrześni wygrali drugi mecz z rzędu

Dla siatkarzy z Wrześni końcówka I rundy siatkarskiej I ligi okazała się bardzo udana. W 19. kolejce udało im się pokonać wyżej notowany zespół z Zawiercia 3:0. Dla Krispolu była to już druga wygrana z rzędu w trzech setach.

Gospodarze koncertowo rozpoczęli pierwszego seta, dzięki mocnym atakom Marcina Iglewskiego prowadzili 4:0. Następnie gracze z Wrześni systematycznie powiększali swoją przewagę, dopiero w końcówce gościom udało się zniwelować straty do trzech oczek. Szybko jednak zawodnicy prowadzeni przez Sławomira Gerymskiego odzyskali kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku i za sprawą Moustapha M’baye wygrali 25:12.

Druga partia była początkowo wyrównana, na co wskazywał fakt, że na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili tylko jednym punktem. Dopiero od stanu 15:14 zaczęła się dominacja Krispolu, który po chwili miał już pięć oczek przewagi. W ataku wyróżniał się ponownie Marcin Iglewski, w bloku Moustapha M’baye, a w zagrywce Błażej Szymeczko. Seta zakończyły natomiast potrójny blok wrześnian i as serwisowy Adama Banasiaka.

Najwięcej emocji dostarczyła kibicom trzecia odsłona spotkania, w której do pracy zabrali się goście. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5, ale gospodarze szybko doprowadzili do remisu 10:10. Następnie w ataku świetnie zaprezentował się Damian Dobosz, czym dał trzy punkty przewagi swojemu zespołowi. Do końca partii wrześnianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie wygrali 25:20.

Krispol Września – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0
(25:12, 25:20, 25:20)

Krispol: M’baye, Iglewski, Dobosz, Jasiński, Zrajkowski, Matuszak (libero) oraz  Szymeczko, Banasiak i Karpiewski

Warta: Leszczewski, Długosz, Wasilewski, Swodorczyk, Kaczorowski, Ogórek (libero) oraz Wójtowicz, Mysera, Kantor, Filipowicz (libero), Janikowski, Maciończyk i Janikowski