Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siatkarska wojna w Zawierciu dla gospodarzy

I liga M: Siatkarska wojna w Zawierciu dla gospodarzy

W szóstej serii spotkań Aluron Virtu Warta Zawiercie spotkał się z KS-em AGH Kraków. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Aluron Virtu wygrał 3:2 z drużyną z Krakowa. MVP spotkania został wybrany przyjmujący drużyny z Zawiercia, Michał Żuk.

Pierwszy punkt w tym spotkaniu padł łupem AGH Kraków. Pierwsza część seta to wyrównana gra z dwóch stron boiska. Następnie po bardzo dobrych zagrywkach Popika Aluron Virtu wyszedł na dwupunktowe prowadzenie (14:12). W pewnym momencie podopieczni trenera Kwapisiewicza prowadzili już czterema punktami (21:17), ale krakowianie zdołali wyrównać stan rywalizacji (23:23). Ostatni punkt należał po efektownym podwójnym bloku do Aluronu Virtu i to on wygrał premierową odsłonę 25:23.

Drugi set rozpoczął się od autowego ataku AGH Kraków. Po kilku dobrych atakach Aluronu Virtu i błędach gości zawiercianie wyszli na prowadzenie (9:6), które podtrzymywali do końcówki seta. Najbardziej emocjonująca była końcówka drugiego seta. Powtórzyła się historia z pierwszej partii. Przy prowadzeniu 20:17 AGH po dobrej grze blokiem doprowadził do wyrównania 20:20, a następnie wyszedł na prowadzenie 21:20. Gdy już wyszli, to nie oddali go do końca seta, wygrali ostatecznie 25:23 i mieliśmy na hali OSiR II w Zawierciu remis 1:1.

Od początku trzeciego seta to krakowianie dyktowali warunki gry na parkiecie w Zawierciu. Momentalnie wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (9:5). Przy tym rezultacie na boisku pojawił się Jarosław Macionczyk za Kacpra Popika. W kolejnej akcji siatkarz Aluronu Virtu został zablokowany i trener Kwapisiewicz poprosił o czas. Przerwa w grze zadziałała mobilizująco na zawierciańskich siatkarzy, którzy zmniejszyli dystans do AGH do dwóch punktów (9:11). Po asie serwisowym Łukasza Kaczorowskiego tracili oni już tylko jeden punkt do zawodników trenera Kubackiego (10:11). Jednak po tym serwisie nastąpiła seria kilku punktów dla AGH Kraków, co odzwierciedlało się na tablicy wyników (12:16). Goście z Krakowa nie oddali prowadzenia do końca seta, wygrali trzeciego seta 25:20 i prowadzili już w całym meczu 2:1.

W czwartego seta bardzo dobrze weszli zawodnicy z AGH Kraków. Wygrywali już na początku 4:1, ale Aluron Virtu nie pozwolił, aby długo cieszyli się prowadzeniem. As serwisowy Kaczorowskiego i był remis 4:4. Następnie to gospodarze wyszli na prowadzenie (8:6). Przy rezultacie 10:7 trener Kubacki poprosił o przerwę w grze. Skuteczna zagrywka Wardy pozwoliła na wyjście na prowadzenie 14:9. Jednak to następnie zawodnicy z Krakowa zdobyli kilka punktów z rzędu i trener Kwapisiewicz przy stanie 17:15 poprosił o przerwę. Krakowianie doszli na punkt (17:16), ale już w następnej akcji Michał Żuk skutecznie zaatakował. Do końca czwartego seta nie oddali już prowadzenia i wygrali 25:20. Przed nami był tie-break.

Tie-break zaserwował nam prawdziwe siatkarskie emocje na najwyższym poziomie. Obydwie drużyny bardzo chciały wygrać to spotkanie. Zarówno Aluron Virtu, jak i AGH Kraków były bliskie zwycięstwa w tym ostatnim secie oraz w meczu. Ostatecznie to tie-break lepiej wytrzymali zawodnicy trenera Kwapisiewicza. Piąty set zakończył się zwycięstwem Aluronu Virtu 26:24! W sobotni wieczór rozegraliśmy pięć pełnych setów. MVP spotkania został wybrany Michał Żuk.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – KS AGH Kraków 3:2
(25:23, 23:25, 20:25, 25:20, 26:24)