Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Siatkarska wojna dla Espadonu Szczecin

I liga M: Siatkarska wojna dla Espadonu Szczecin

W sobotę drużyny walczące na zapleczu PlusLigi rozpoczęły walkę w fazie play-off. Wynik meczu pomiędzy Espadonem Szczecin a Krispolem Września tylko potwierdził wcześniejsze zapowiedzi, że ta rywalizacja będzie bardzo ciekawa. W pierwszym meczu górą była ekipa Milana Simojlovicia. Drugi mecz tych zespołów w niedzielę w Szczecinie.

Lepiej w mecz weszli podopieczni Sławomira Gerymskiego, którzy szybko objęli nieznaczne prowadzenie, a na pierwszej przerwie technicznej przeważali 8:5. Po niej kontynuowali swoją dobrą grę i powiększyli przewagę do pięciu punktów (10:5). Espadon Szczecin nie zamierzał tak łatwo oddać seta. Z piłki na piłkę poprawiał swoją dyspozycję, sukcesywnie odrabiał straty i w konsekwencji wyrównał na 14:14, a na kolejnej przerwie technicznej miał nawet punkt przewagi. Na parkiecie trwała jednak prawdziwa siatkarska wojna, wynik cały czas oscylował wokół remisu (18:18, 22:22, 24:24, 27:28, 30:30). Dwie ostatnie akcje należały jednak do siatkarzy Espadonu, którzy objęli tym samym prowadzenie w meczu.

Podrażnieni gospodarze z impetem weszli w drugą cześć spotkania, szybko objęli prowadzenie 3:0, a na przerwie technicznej było już 8:4. Krispol był skuteczniejszy od swojego rywala niemalże w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, cały czas utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie (13:10, 16:13), by po przerwie technicznej je powiększyć (19:14, 21:15, 23:16). W końcówce szczecinianie jeszcze nieco podgonili wynik, ale strata okazała się już zbyt duża.

W trzecim secie gospodarze szybko wypracowali sobie niewielką przewagę (3:1, 6:3), ale Espadon Szczecin podkręcił nieco tempo i tuż po przerwie technicznej wyszedł ze stanu 6:8 na prowadzenie 9:8. Siatkarze Krispolu Września jednak szybko opanowali sytuację, dobrymi akcjami we wszystkich elementach sukcesywnie budowali przewagę (14:10, 16:12, 18:14, 22:16). W końcówce jednak zrobiło się nieco nerwowo, kiedy to Espadon rzucił się do odrabiania strat i przegrywał już tylko 21:23. Ostatecznie jednak w meczu 2:1 prowadził Krispol Września.

Czwarta część meczu należała już do szczecinian. Podopieczni Milana Simojlovicia dzielili i rządzili w każdym elemencie. Odskoczyli na 5:2 i 7:3. Ekipa Sławomira Gerymskiego zbliżyła się co prawda na dwa oczka, ale to goście pewnie zmierzali do tie-breaka, grając bardzo dobrą siatkówkę (12:7, 16:11, 19:14). Krispol Września ugrał w tym secie zaledwie 18 punktów.

Rozpędzona ekipa ze Szczecina decydującego seta zaczęła bardzo dobrze (5:2, 8:5). Krispol Września jednak zdołał doprowadzić do remisu 9:9 i walka dalej trwała w najlepsze. Espadon jednak zdołał odskoczyć na dwa oczka (12:10, 13:11, 14:12) i ta przewaga okazała się wystarczająca. Dobrą zmianę na pozycji rozgrywającego dał kapitan Espadonu, Michal Sladecek, co spowodowało, iż to w jego ręce powędrowała nagroda dla MVP. To ważne zwycięstwo Espadonu, bowiem w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi 1:0, a kolejny mecz zagra u siebie 10.04. Przypomnijmy, że obie drużyny złożyły aplikację o przyjęcie do PlusLigi i warunkiem jest uplasowanie się w czołowej czwórce I ligi.

MVP: Michal Sladecek

APP Krispol Września – Espadon Szczecin 2:3
(31:33, 25:21, 25:22, 18:25, 12:15)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Espadonu

Krispol: Iglewski, Olczyk, Jasiński, Dobosz, M’baye, Zrajkowski, Matuszak (libero) oraz Banasiak, Kamiński, Karpiewski i Szymeczko
Espadon: Pietruczuk, Cedzyński, Leandro Araujo, Wołosz, Antosik, Gałązka, Tołoczko (libero) oraz Guz (libero), Orłowski, Sladacek i Zemlik