Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Przerwana zła passa Stali

I liga M: Przerwana zła passa Stali

Siatkarze Stali AZS PWSZ Nysa przerwali passę porażek, pokonując przed własną publicznością 3:1 Energę Omis Ostrołęka. Dzięki tej wygranej wciąż mają szanse na znalezienie się w ósemce, za to podopieczni trenera Dudźca coraz bardziej oddalają się od bezpiecznego utrzymania, nie zdobywając ani jednego punktu w meczach wyjazdowych.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a oba zespoły udane zagrania w ataku przeplatały błędami w polu serwisowym. Jednak żaden z nich nie potrafił odskoczyć od przeciwnika nawet na dwa oczka, a po zbiciu Dawida Bułkowskiego gospodarze minimalnie prowadzili na pierwszym czasie technicznym. Po nim wydawało się, że zbicie ze środka Łukasza Zimonia pozwoli ostrołęczanom wyjść na prowadzenie, ale wynik w dalszym ciągu oscylował wokół remisu. Dopiero przy zagrywce Jędrzeja Gossa nysanie zatrzymali rywali blokiem, odskakując od nich na trzy punkty. Im bliżej końca seta, tym przyjezdni mieli coraz większe problemy z przyjęciem. Kiedy ich strata wzrosła do pięciu punktów, wydawało się, że nic już się nie wydarzy. Ale udane kontry Ernesta Plizgi oraz Patryka Szwaradzkiego pozwoliły ostrołęczanom zniwelować sporą część strat. Jednak ostatnie słowo należało do akademików, którzy triumfowali 25:23.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Bułkowskiego poszli za ciosem. Dobrze spisywali się w defensywie, co pozwalało wyprowadzać skuteczne kontry Gossowi oraz Piotrowi Łuce. W dodatku błąd popełnił Jakub Nowosielski, przez co szybko strata przyjezdnych wzrosła do czterech oczek. Z biegiem czasu mylić zaczął się także Rafał Faryna, co pozwalało akademikom kontrolować boiskowe wydarzenia. Poza tym nie do zatrzymania był Dawid Bułkowski, a gościom trochę brakowało siatkarskich argumentów, aby odrabiać straty. Tylko Piotr Cichocki próbował ratować wynik po stronie graczy znad Narwi, ale ekipa z Opolszczyzny pewnie przybliżała się do sukcesu w drugim secie. Zadanie ułatwiali jej też rywale, którzy mylili się zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym, co w konsekwencji zaowocowało zwycięstwem nysan 25:16.

Ostrołęczanie jeszcze nie zdążyli wejść w trzecią partię, a przy zagrywce Gossa i skutecznych kontrach Bułkowskiego przegrywali już 0:5. Gości do walki poderwał Ernest Plizga, ale wciąż przewaga była po stronie nysan. Podopieczni trenera Dudźca zerwali się do walki dopiero po pierwszym czasie technicznym. Dobre serwisy Cichockiego i udane zagranie Faryny pozwoliły siatkarzom Energi Omis doprowadzić do remisu, a chwilę później wyjść nawet na dwupunktowe prowadzenie. W tej fazie meczu skutecznie prezentowali się ich skrzydłowi, a akademicy popełniali sporo błędów w polu serwisowym, przez co wciąż w korzystniejszej sytuacji byli ostrołęczanie. W dodatku udaną kontrą popisał się Faryna, dzięki czemu goście byli coraz bliżej przedłużenia meczu. W końcówce gra gospodarzy zupełnie się posypała. Zostali zatrzymani blokiem, a na środku pomylił się Macyra. W końcówce ostrołęczanie rządzili na boisku, ostatecznie wygrywając tę część spotkania 25:19.

Na początku czwartego seta oba zespoły grały zrywami, ponownie udane akcje przeplatane były błędami, ale co rusz na prowadzeniu znajdowali się podopieczni trenera Bułkowskiego. W dużej mierze dzięki dobrej postawie Bułkowskiego w ataku prowadzili oni na pierwszym czasie technicznym. Po nim ostrołęczanie nie wykorzystali okazji, by wrócić do gry, a słabe przyjęcie Krzysztofa Kołodzieja spowodowało, że zaczął powiększać się dystans punktowy pomiędzy oboma drużynami. Niewidoczny w ataku w szeregach gości był Faryna, a gospodarze coraz mocniej napierali na nich w ataku. Punktowy serwis Patryka Szwaradzkiego dał jeszcze nadzieję ekipie znad Narwi na doprowadzenie do remisu, ale czerwona kartka dla Cichockiego zupełnie wybiła ich z uderzenia. Chwilę później nysanie dołożyli blok, przybliżając się do sukcesu. W końcówce dwoma punktowymi zagrywkami popisał się jeszcze Goss, a Stal zwyciężyła 25:17.

Stal AZS PWSZ Nysa – Energa Omis Ostrołęka 3:1
(25:23, 25:16, 19:25, 25:17)

Stal: Biernat, Bułkowski, Łuka, Goss, Nożewski, Macyra, Dzikowicz (libero) oraz Lubaczewski, Rajski i Kusaj
Energa Omis: Nowosielski, Faryna, Cichocki, Plizga, Zimoń, Szaniawski, Kołodziej (libero) oraz Tomczak, Szwaradzki, Zalewski i Ostrowski