Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Potknięcie SMS-u PZPS Spała, niespodziewana porażka w Ostrołęce

I liga M: Potknięcie SMS-u PZPS Spała, niespodziewana porażka w Ostrołęce

Siatkarze SMS-u PZPS Spała po raz drugi z rzędu ponieśli porażkę w tie-breaku. Tę w Ostrołęce można uznać za niespodziankę, bowiem w tabeli obie drużyny dzieli prawdziwa przepaść. Wydawało się, że uczniowie ze Spały zakończą ten mecz zwycięstwem, ale w piątym secie dziewięć punktów w serii zdobyli zawodnicy Energi Omis, ustalając wynik meczu na 3:2.

Gospodarze podeszli do tego spotkania bardzo zmobilizowani, Plizga i Faryna zmuszali przyjmujących drużyny rywali do najwyższego wysiłku, z kolei na zagrywce mylili się siatkarze ze Spały. Przewagę ostrołęczan podwyższył ich rozgrywający, Nowosielski, zaskakując rywali kiwką (13:6). Przyjezdni zaczęli odrabiać straty, w czym duża zasługa dobrej postawy Kwolka. Na niewiele się to jednak zdało, bo drużyna gospodarzy pewnie zakończyła premierową odsłonę (25:21).

Podrażnieni takim otwarciem meczu siatkarze SMS-u mocnym akcentem rozpoczęli drugiego seta (5:0). Grali jednak nierówno, po bloku Kochanowskiego znów mieliśmy remis (9:9). Wyrównana gra utrzymywała się aż do samego końca seta, który padł łupem przyjezdnych (27:25). W trzeciej partii ponownie dobrze funkcjonowała współpraca formacji blok-obrona w zespole Energi Omis. Na zagrywce nie mylił się Plizga, z kolei Obermeler dokładał cenne punkty w ataku i dzięki temu cały czas to ostrołęczanie kontrolowali sytuację na boisku, ostatecznie wygrywając seta 25:22.

Także tie-break nie zawiódł kibiców. Goście narzucili własny styl gry i odzyskali skuteczność, wypracowali sobie także cztery oczka przewagi. Bohaterami końcówki meczu byli jednak Szaniewski i Plizga. Od stanu 6:10 punktowali wyłącznie ostrołęczanie i to oni zanotowali cenne zwycięstwo (15:10).

Energa Omis Ostrołęka – SMS PZPS Spała 3:2
(25:21, 25:27, 25:22, 21:25, 15:10)