Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo Ślepska, Energa bez szans

I liga M: Pewne zwycięstwo Ślepska, Energa bez szans

Siatkarze Ślepska potrzebowali przysłowiowej godziny z prysznicem i dopisali do swojego konta trzy punkty w spotkaniu wyjazdowym z drużyną z Ostrołęki. Gospodarze, siatkarze Energi Omis byli tłem dla dobrze dysponowanych suwałczan i w żadnym secie nie nawiązali wyrównanej gry.

W pierwszej partii siatkarze Energi dotrzymywali kroku swoim rywalom do stanu 3:3, potem uwidoczniła się przewaga suwałczan i na pierwszej przerwie technicznej Ślepsk prowadził 8:5. Miejscowi siatkarze mieli problem z przyjęciem zagrywki i byli często blokowani przez swoich rywali, po zbiciu Faryny Energa zmniejszyła straty do dwóch punktów (10:12). Od tego momentu dominacja przyjezdnych nie podlegała żadnej dyskusji, proste błędy własne w znaczny sprawiły, że po ataku Lewińskiego było 19:13 dla suwalskiej drużyny. Podopieczni Andrzeja Dudźca próbowali pojedynczymi akcjami przeciwstawić się swoim rywalom, ale było to za mało, po ataku Hunka goście wygrali 25:17.

Drugi set niczym szczególnym nie różnił się od pierwszego, gospodarze grali punkt za punkt, asem serwisowym popisał się Szaniawski i było 6:6. Przewaga i dominacja drużyny Ślepska była wyraźna, a odrzuceni od siatki miejscowi zawodnicy nie mieli siatkarskich argumentów, aby przeciwstawić się swoim rywalom. As serwisowy Zapłackiego sprawił, że na tablicy wyników widniał rezultat 14:8, suwałczanie dominowali na boisku i po zbiciu Urbanowicza prowadzili 21:14. Do końca seta trwała dominacja nowego lidera tabeli, miejscowi siatkarze mieli problem z przyjęciem zagrywki swoich przeciwników i przegrali tego seta po asie serwisowym Rudzewicza.

Trzecia i zarazem ostatnia odsłona meczu toczyła się pod zupełne dyktando zespołu gości. Punktowe zbicie Lewińskiego dało czteropunktowe prowadzenie Ślepskowi (5:1), dalszą grę w tym secie można nazwać popisem jednego aktora, którym była ekipa z Suwałk. Gospodarze dotrzymali kroku swoim przeciwnikom do stanu 6:9, następnie z każdą niemal akcją powiększała się przewaga gości, którzy byli nie do zatrzymania w ataku oraz bloku. Siatkarze z Ostrołęki nie potrafili przebić się przez szczelny blok swoich rywali, mylili się i po plasie Zapłackiego przegrywali 10:18. Gospodarze nie odrobili tak znacznej różnicy punktowej i zeszli z boiska pokonani, ponosząc porażkę w tym secie w stosunku 12:25.

Energa Omis Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 0:3
(17:25, 15:25, 12:25)

Energa: Cichocki, Zimoń, Nowosielski, Faryna, Plizga, Szaniawski, Kołodziej (libero) oraz Tomczak i Szwaradzki
Ślepsk: Urbanowicz, Gonciarz, Zapłacki, Lewiński, Rudzewicz, Hunek, Andrzejewski (libero) oraz Skrzypkowski i Szczytkow