Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo Krispolu z Norwidem Częstochowa

I liga M: Pewne zwycięstwo Krispolu z Norwidem Częstochowa

APP Krispol Września pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 w meczu 6. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. To czwarte zwycięstwo wrześnian w tym sezonie, którzy zajmują obecnie 3. miejsce w tabeli, ale już ze stratą sześciu punktów do lidera z Nysy. MVP został wybrany Marcin Krawiecki.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od równej gry obu zespołów 5:5. Dwie dobre obrony i skuteczne kontrataki, chwilę później pozwoliły wrześnianom objąć prowadzenie 8:6. Częstochowianie jednak szybko odrobili straty i doprowadzili do remisu 9:9. Do stanu 13:13 drużyny grały punkt za punkt. Następnie ponownie na kilka oczek odskoczyli gospodarze 16:13. Gościom nie można było odmówić walki. W drugiej połowie premierowej odsłony meczu zniwelowali stratę do jednego oczka 17:18. Jednak końcówka należała już do APP Krispol 21:17 i 23:20. Podopieczni Marina Kardasa do końca utrzymali równy rytm gry i wygrali 25:22.

Drugi set nieco lepiej zaczął się dla siatkarzy Norwida Częstochowa 7:6. W dalszej części tego sobotniego spotkania gra była dość wyrównana 13:13. Dopiero w połowie seta podopieczni Tomasza Wasilkowskiego objęli dwupunktowe prowadzenie 17:15, dzięki dobrym atakom Mateusza Piotrowskiego. Wydawało się, że siatkarze z Częstochowy kontrolują grę 18:15. Nic bardziej mylnego. Wrześnianie nie poddali się i w końcówce, dzięki dobrej grze w bloku i skutecznemu atakowi odrobili straty, a następnie objęli prowadzenie 21:20. Ostatnie akcje tej partii były wyrównane, ale więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy zwyciężyli 25:23, obejmując tym samym prowadzenie w meczu 2:0.

Drużyna Exact Systems Norwid podrażniona porażką w drugiej partii, kolejną zaczęła od prowadzenia 3:1 i 5:3. W tej fazie seta to gospodarze musieli gonić wynik 5:8. Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Kamil Kosiba oraz Damian Kogut 11:9. Wrześnianie też nie odpuszczali. Kolejne dobre ataki Mateusza Jóźwika i Filipa Frankowskiego pozwoliły im odrobić straty i doprowadzić do remisu 15:15. Następnie APP Krispol objął prowadzenie 17:15. Do końca tej partii toczyła się zacięta gra po obu stronach siatki. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili wrześnianie 25:23, którzy dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów. To trzecie zwycięstwo podopiecznych Mariana Kardasa przed własną publicznością w sezonie 2019/20.

MVP: Marcin Krawiecki

APP Krispol Września – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:22, 25:23, 25:23)

Krispol: Frankowski (10), Zawalski (9), Narowski (3), Tomczak, Jóźwik (7), Linda (5), Dzierżyński (libero) oraz Lorenc (9), Biesek, Kaźmierczak (3) i Krawiecki (1)
Norwid: Rajsner (6), Kosiba (3), Siwicki (8), Kogut (7), Adamski, Piotrowski (12), Kryś (libero) oraz Usowicz (3), Busch (2), Kraś i Siemiątkowski (2)