Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne trzy punkty ZAKSY Strzelce Opolskie w meczu z Politechniką

I liga M: Pewne trzy punkty ZAKSY Strzelce Opolskie w meczu z Politechniką

ZAKSA Strzelce Opolskie pokonała LUK Politechnikę Lublin 3:0 w meczu 11. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. Kibice przed pierwszym gwizdkiem na pewno spodziewali się znacznie dłuższego spotkania. Gospodarze jednak w pełni wykorzystali atut własnej hali i odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. Dzięki tej wygranej awansowali na pozycję wicelidera tabeli.

Pierwsza partia spotkania od początku dużo lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy (9:6), którzy utrzymywali świetną skuteczność w ataku. Do tego bardzo dobrze czytali grę rywali na siatce i ustawiali szczelny blok, m.in. Maciej Wóz (18:8). Pojedyncze udane akcje Damiana Wierzbickiego oraz Pawła Rusina nie pozwoliły LUK Politechnice nawiązać równorzędnej walki (20:10). Zespół z Lublina został wręcz rozbity w tej premierowej odsłonie meczu. ZAKSA małym nakładem sił wygrała tego seta 25:12. Na duże słowa uznania za grę w ataku zasługiwał Filip Grygiel oraz Markus Kosian, a w polu serwisowym Grzegorz Wójtowicz.

Goście szybko wyciągnęli wnioski z dotkliwej porażki w pierwszej partii. Kolejną część sobotniego meczu obie ekipy zaczęły od gry punkt za punkt (3:3 i 5:5). Praktycznie do końca seta gra była niezwykle zacięta – cios za cios. W szeregach lublinian najczęściej punktował na skrzydłach Wierzbicki, Rusin oraz na środku Radosław Sterna. Po stronie drużyny ze Strzelec Opolskich bezapelacyjnym liderem był Wójtowicz (17:17). W końcowej fazie seta podopieczni Macieja Kołodziejczyka odskoczyli na dwa oczka i objęli prowadzenie 23:21, jednak gospodarze doprowadzili do remisu 23:23. Ostatecznie zaciętą grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli siatkarze ZAKSY (29:27).

LUK Politechnika podrażniona porażką w końcówce drugiej partii, kolejną zaczęła od prowadzenia 4:1. Podopieczni Rolanda Dembończyka ani myśleli poddać się bez walki, zwłaszcza że praktycznie na wyciągnięcie ręki mieli wygraną za trzy punkty. Tylko set dzielił ich od kolejnego zwycięstwa i dość szybko zniwelowali stratę do jednego oczka (9:10). Chwilę później był już remis 12:12, dzięki świetnej postawie Grygiela, natomiast mocna zagrywka pozwoliła im wypracować dwupunktową przewagę (14:12). Od tego momentu drużyna z Opolszczyzny do końca kontrolowała sytuację na parkiecie. Ostatecznie ZAKSA Strzelce Opolskie wygrała 25:22 i dopisała do swojego konta bardzo cenne trzy punkty. Z kolei LUK Politechnika Lublin musiała przełknąć czwartą gorycz porażki w tym sezonie.

MVP: Grzegorz Wójtowicz

ZAKSA Strzelce Opolskie – LUK Politechnika Lublin 3:0
(25:12, 29:27, 25:22)

ZAKSA: Wóz (6), Kosian (4), Zapłacki (9), Wójtowicz (18), Bereza (3), Grygiel (20), Pilichowski (libero) oraz Walczak (2), Walawander i Foltynowicz (libero)
Politechnika: Szaniawski (3), Rusin (9), Wierzbicki (9), Stolc (3), Sterna (5), Zrajkowski (1), Cabaj (libero) oraz Durski, Oroń (1), Seliga (2) i Goss (8)