Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ostrołęczanie z pierwszą wygraną

I liga M: Ostrołęczanie z pierwszą wygraną

Piąta kolejka spotkań I ligi mężczyzn przyniosła drużynie z Ostrołęki pierwszą wygraną w sezonie. Ostrołęczanie we własnej hali pokonali beniaminka rozgrywek – Hutnika Kraków, a potrzebowali do tego trzech odsłon. Dzięki temu odbili się od dna ligowej tabeli i nie zamykają już pierwszoligowego zestawienia.

Już na początku pierwszej odsłony ostrołęczanie wysunęli się na prowadzenie po dobrym ataku Zalewskiego ze środka (3:1). Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie gospodarzy wynosiło już cztery oczka, a wszystko to po błędzie Maruszczyka (8:4). W ataku nie do zatrzymania był Szwaradzki, raz po raz nękając rywala na siatce (13:8). Swoje trzy grosze dołożył także Szaniawski (20:14). Przyjezdni nie zwiesili jednak głów i – głównie dzięki świetnym serwisom Maruszczyka – doprowadzili do remisu (22:22). Końcówka seta była bardzo zacięta, jednak po asie serwisowym Cichockiego to ostrołęczanie poczuli słodki smak zwycięstwa (27:25).

Obie drużyny podeszły do drugiej partii bardzo zmotywowane, nie pozwalając rywalowi na wypracowanie większej przewagi (2:2, 4:4). Na pierwszą przerwę techniczną oba zespoły sprowadził mocnym atakiem Ferek (8:7). Gra toczyła się punkt za punkt, jednak po ataku Cichockiego i asie serwisowym Szwaradzkiego trzy oczka więcej mieli na swoim koncie gospodarze (16:13). Goście nie byli w stanie powstrzymać rozpędzonych graczy znad Narwi (23:18). Seta zakończył Cichocki, wygraną walką na siatce zapewniając swojej drużynie zwycięstwo w tym secie (25:21).

Na początku trzeciej partii swoje umiejętności w polu serwisowym pokazał Zalewski, dezorganizując przyjęcie rywali (5:3). Błędy gości i dobra postawa ostrołęczan w zagrywce zwiększyły jeszcze dystans punktowy między drużynami (13:9). Hutnik, mimo starań, nie stanowił zagrożenia dla gospodarzy, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę (17:11). Po autowym zagraniu krakowskiego zespołu podopieczni trenera Dudźca mogli cieszyć się pierwszą wygraną w tym sezonie ligowym (25:16). MVP spotkania został wybrany atakujący Ostrołęki, Patryk Szwaradzki, który na przestrzeni całego meczu był motorem napędowym zespołu.

Net Ostrołęka – Hutnik Kraków 3:0
(27:25,  25:21, 25:16)