Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Norwid Częstochowa bez większych szans w Nysie

I liga M: Norwid Częstochowa bez większych szans w Nysie

Za nami 18. kolejka KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Stal Nysa pewnie pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:23, 25:19, 25:14). MVP spotkania wybrany został środkowy  tego zespołu Maciej Zajder. Twierdza Nysa  została tym samym odbudowana.

Początek spotkania był wyrównany (3:3, 7:7). Stalowcy objęli dwupunktowe prowadzenie, a o pierwszą przerwę poprosił trener gości Piotr Lebioda (11:9). Po czasie to jednak gospodarze zdobyli punkt, powiększając swoją przewagę. Po punktowym bloku częstochowian przewaga zmalała do jednego punktu (14:13). Później gra toczyła się punkt za punkt (17:15), do momentu, gdy na trzy oczka odskoczyli podopieczni Krzysztofa Stelmacha (19:16). Po drugim czasie dla szkoleniowca drużyny z Częstochowy, to żółto-niebiescy zdobyli punkt (20:16). Siatkarze Norwida nie zamierzali jednak spocząć na laurach i zaczęli gonić wynik. Przy stanie 23:22 o czas poprosił trener Krzysztof Stelmach. Po czasie błąd w polu serwisowym popełnił Mateusz Piotrowski i stalowcy byli o jedną piłkę od wygrania pierwszej partii spotkania (24:22). Ostatecznie premierowego seta meczu zakończyła autowa zagrywka Kamila Kosiby (25:23).

Drugą partię lepiej otworzyli goście (4:2), ale gospodarze szybko odrobili straty, doprowadzając do remisu, a nawet obejmując prowadzenie. Przy stanie 8:6 o pierwszą przerwę w tym secie poprosił trener Norwida, Piotr Lebioda. Po przerwie asem serwisowym popisał się Kamil Długosz (9:6). Trzypunktowa przewaga stalowców utrzymywała się (12:9), jednak po chwili powiększyła się do pięciu punktów (15:10, 17:12). Po dobrym ataku z drugiej linii w wykonaniu Kamila Długosza, przy stanie 18:12, o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec przyjezdnych. Asem serwisowym popisał się Jan Siemiątkowski, jednak przewaga wciąż oscylowała w granicach 4 punktów (21:17). Ręki nie zwalniał Bartosz Bućko (23:18). Ostatecznie ta partia padła łupem gospodarzy (25:19).

Trzecią partię lepiej otworzyli gospodarze (4:1, 6:2). Siatkarze z Częstochowy nie zamierzali się tak łatwo poddać i odrobili część strat (8:6, 10:9). Po chwili na tablicy wyników widniał już remis po 10. Nie trwało to jednak długo, bowiem gospodarze szybko, po raz kolejny, odskoczyli na dwa oczka (12:10). Przy stanie 13:11 o pierwszą przerwę poprosił Piotr Lebioda. Po czasie, żółto – niebiescy powiększyli swoją przewagę. Asem serwisowym popisał się Jarosław Mucha i przewaga wzrosła do pięciu punktów (17:12). Akcja po akcji, gospodarze powiększali swoją przewagę (21:13), spisując się świetnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ostatecznie wygrywając tę partię do 14 oraz cały mecz 3:0.

MVP: Maciej Zajder

Stal Nysa S.A. – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0
(25:23, 25:19, 25:14)

Stal Nysa S.A.: Zajder (10), Kaczorowski (10), Długosz (11), Bućko (14), M’Baye (1), Szczurek (1), Czunkiewicz (libero) oraz Dobosz, Mucha (4), Matula, Krzysiek
Exact Systems Norwid Częstochowa: Kosiba (8), Usowicz (7), Siwicki (4), Kogut (3), Adamski, Piotrowski (6), Kryś (libero) oraz Busch (5), Kraś, Ślósarz, Siemiątkowski (3), Franczak (1)