Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niesamowita seria Kwolka i Kozuba. Przerwana passa AGH

I liga M: Niesamowita seria Kwolka i Kozuba. Przerwana passa AGH

Podopieczni Andrzeja Kubackiego drugi raz w tym sezonie musieli uznać wyższość SMS-u Spała, tym razem licealiści pokonali studentów 3:1 na ich parkiecie. Fantastyczną serią zagrywek popisali się Bartosz Kwolek oraz Łukasz Kozub, czym przyczynili się do przerwania serii trzech zwycięstw z rzędu AGH.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie w pierwszej odsłonie meczu, bowiem po kilku minutach gry na tablicy świetlnej pojawił się wynik 5:1. Sebastian Pawlik poprosił o czas dla swojego zespołu.  Od tego momentu SMS rozpoczął mozolne odrabianie strat. Przy stanie 7:6 Tomasz Fornal ustrzelił swojego starszego brata Jana, występującego w barwach krakowskiego zespołu, zagrywką i przewaga stopniała już tylko do jednego oczka. Przyjezdni ostatecznie wyrównali na 10:10 i od tego momentu przejęli również inicjatywę na boisku. Przewaga SMS-u powiększała się i na drugiej przerwie technicznej wynosiła już 16:13. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Tomasz Fornal, który mocnym wprowadzeniem piłki zmusił do błędu libero gospodarzy Bartosza Odwarznego, przez co różnica punktowa wzrosła do 4 (14:18). Akademicy próbowali się jeszcze bronić, ale przewaga SMS-u pozwoliła spokojnie kontynuować grę i zwyciężyć 25:20.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli gości, którzy po asie serwisowym Dawida Wocha prowadzili 3:1. Taka różnica punktowa nie zrobiła wrażenia na starszych kolegach z Krakowa. Tuż po pierwszej przerwie technicznej gospodarze wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie po bloku Jana Fornala na Bartoszu Kwolku. Gra AGH napędzała się. Po dwóch blokach na Jakubie Ziobrowskim akademicy objęli trzypunktowe prowadzenie (13:10). Siatkarze ze Spały nie dawali za wygraną i dogonili rywali na 16:16 po błędzie przekroczenia linii środkowej przez Jana Fornala. Andrzej Kubacki postanowił zrobić zmianę na pozycji rozgrywającego i tak w miejsce Piotra Adamskiego pojawił się Konrad Buczek. Bardzo zacięta walka punkt za punkt trwała w najlepsze, jednak ostatecznie po dwóch atakach Arkadiusza Żakiety to gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa w drugim secie (26:24).

Trzecia partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla AGH. Akademicy prowadzili bowiem już 5:0, a w ich grze próżno było szukać błędów czy zawahań. Pierwszy punkt dla gości zdobył atakiem z krótkiej Dawid Woch (5:1). Wtedy w polu serwisowym pojawił się Bartosz Kwolek, który swoimi bardzo silnymi i precyzyjnymi serwisami kompletnie rozmontował szeregi defensywne rywali. Przyjmujący SMS-u posłał w sumie 7 kolejnych „bomb” na stronę przeciwnika i nakręcił grę zespołu. Od tego momentu siła gospodarzy nieco osłabła i to przyjezdni kontrolowali sytuację na boisku. Co prawda przy stanie 14:15 Jan Fornal zablokował swojego młodszego brata Tomasza, dzięki czemu jego AGH wyrównało (15:15), ale to okazało się za mało na dobrze funkcjonującą drużynę ze Spały. Akademicy popełnili kilka prostych, niewymuszonych błędów w ataku, co utrudniło im wyjście na prowadzenie. Ostatecznie lepsi okazali się gracze Sebastiana Pawlika, którzy po ataku Bartosza Kwolka wygrali 25:22.

Kolejny set rozpoczął się w miarę równo dla obydwu ekip. Praktycznie do stanu 15:16 żadna z drużyn nie wyszła na większe niż dwupunktowe prowadzenie, lecz w tym momencie na zagrywce pojawił się Łukasz Kozub. Rozgrywający SMS-u najpierw ustrzelił zagrywką Dominika Depowskiego, czym wymusił jego zmianę. Na boisku pojawił się Karol Rawiak, który miał zabezpieczyć przyjęcie. Jemu również nie udało się przyjąć dokładnie dwóch kolejnych serwisów Kozuba. Andrzej Kubacki próbował wybić młodego rozgrywającego z uderzenia i poprosił o dwie przerwy z rzędu przy stanie 15:18 oraz 15:19. Kozub nie zwalniał ręki i wypracował dla swojej drużyny aż siedmiopunktową przewagę (22:15). Od tego momentu gra gospodarzy kompletnie się załamała, co wykorzystali przyjezdni, którzy wygrali 25:18 i całe spotkanie stojące na dobrym siatkarskim poziomie 3:1.

AGH Kraków – SMS PZPS Spała 1:3
(20:25, 26:24, 22:25, 18:25)

AGH Kraków: Kania (5), Żakieta (13), Depowski (3), J. Fornal (19), Mordyl  (3), Adamski, Odwarzny (libero) oraz Przybylski (2), Wroniecki (libero), Dzierwa (5), Buczek, Rawiak i Wacek (2)
SMS Spała: Kwolek (19), Kochanowski (12), Kozub (4), Ziobrowski (9), Woch (12), T. Fornal (15), Masłowski (libero) oraz Domagała, Niemiec i Rybicki (1)