Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Nie tak łatwe 3:0 dla KPS-u Siedlce w meczu z Energą Omis Ostrołęka

I liga M: Nie tak łatwe 3:0 dla KPS-u Siedlce w meczu z Energą Omis Ostrołęka

W pierwszym meczu 13. kolejki I ligi mężczyzn siatkarze KPS-u Siedlce podejmowali na własnym parkiecie Energę Omis Ostrołęka. Tak jak można było się spodziewać, spotkanie zakończyło się stosunkowo łatwym zwycięstwem gospodarzy, choć siatkarze przyjezdni nieco napsuli krwi rywalom, w szczególności w trzeciej, przegranej na przewagi partii. Dzięki zapisaniu trzech oczek do ligowej tabeli siedlczanie znajdują się w niej na razie na 7. pozycji, natomiast ich piątkowi przeciwnicy z dorobkiem 11 oczek plasują się na 11. miejscu.

Początek pierwszej partii w wykonaniu obu oponentów był dość wyrównany (2:2), jednak po efektownym bloku Faryny ostrołęczanie wysunęli się na upragnione prowadzenie. Nie zmieniło to faktu, że gra oscylowała wokół remisu i zespoły raz po raz wymieniały się na fotelu lidera (16:15). W końcówce seta pewniejsi siebie siedlczanie popisali się serią punktów, która miała największy wpływ na dalsze losy inaugurującego rozdania (21:18). Nieco podłamana takim obrotem spraw drużyna trenera Dudźca w tej partii już się nie podniosła, a ekipa gospodarzy odniosła pewne zwycięstwo (25:22).

Drugi set już od początku nie układał się zbyt dobrze dla przyjezdnych. Po błędzie Obermelera siedlczanie prowadzili dwoma oczkami (3:1). Sytuacji zawodników Energi Omis nie poprawił fakt, że psuli oni wiele serwisów, co gospodarze wykorzystywali, systematycznie powiększając swój zapas punktowy (21:14). Pod koniec tej odsłony pojedynku goście zanotowali wyraźną poprawę w grze, co znalazło swoje odbicie w wyniku (24:23), jednak ostatecznie nie przeszkodziło to gospodarzom w pokonaniu słabiej spisujących się przeciwników (25:23).

Trzecia odsłona to mocne otwarcie Energi Omis (3:6). Zespół KPS-u Siedlce walczył, jednak po mocnym ataku Plizgi na pierwszej przerwie technicznej musiał uznać wyższość przyjezdnych (7:8). Kilka minut później sprawy nie układały się już tak kolorowo dla biało-czerwonych, bowiem silni mentalnie gospodarze prowadzili już dwoma oczkami (16:14), co stanowiło dla nich w obecnej sytuacji sporą zaliczkę. Batalia toczyła się punkt za punkt, obie drużyny zmagały się z własnymi słabościami, jednak po zaciętej końcówce zawodnicy oraz kibice ostrołęccy musieli przełknąć gorycz porażki (29:27).

MVP: Paweł Rejowski

KPS Siedlce – Energa Omis Ostrołęka 3:0
(25:22, 25:23, 29:27)