Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Mistrzowie świata i Europy lepsi od Campera Wyszków

I liga M: Mistrzowie świata i Europy lepsi od Campera Wyszków

Mistrzowie świata i Europy w kategorii kadetów wciąż nieźle poczynają sobie na parkietach I ligi mężczyzn. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika w bardzo zaciętym meczu zachowali więcej zimnej krwi i oddali Camperowi Wyszków tylko jednego seta.  Liderami zespołu byli wybrany zresztą MVP Bartosz Kwolek oraz Jakub Ziobrowski.

Do spotkania z SMS-em siatkarze Campera przystępowali w dobrych nastrojach, po wygranej w Wałbrzychu wydawało się, że wszystko wróciło na dobre tory. Spotkanie z uczniami spalskiego SMS-u miało być kolejną okazją do nadgonienia rywali, którzy już nieco im uciekli. Spotkanie dobrze zaczęło się dla gospodarzy, po ataku blok-out Szymona Piórkowskiego prowadzili oni 5:3. Na pierwszej przerwie technicznej Camper miał dwa oczka przewagi (8:6), jednak natychmiastowo do remisu doprowadził Jakub Ziobrowski i zrobiło się po 8. Wymiany ciosów trwały do stanu 15:15, w tej akcji znakomitą obroną popisał się Przemysław Gniewek. Jego poświęcenie nie przyniosło rezultatu, to gracze ze Spały okazali się lepsi w tej akcji. Podopieczni Sebastiana Pawlika wyszli na dwupunktowe prowadzenie po asie serwisowym Jakuba Kochanowskiego (17:15). Camper bardzo szybko odpowiedział, a właściwie zrobił to Szymon Piórkowski, który punktował z zagrywki. Jego serwisy ostudziły zapał spalskiej młodzieży. Dobrze funkcjonował również blok Campera, który powstrzymał w kluczowych momentach ataki Tomasza Fornala i dzięki temu wyszkowianie wygrali premierową odsłonę 25:21.

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli nie najlepiej, popełniali niewymuszone błędy i przegrywali na pierwszej przerwie technicznej. Po chwili nastąpiło przebudzenie Campera. Ponownie punktował Szymon Piórkowski, po drugiej stronie siatki skuteczny był Bartosz Kwolek. Walka punkt za punkt trwała aż do końca seta. Tego rozstrzygała gra na przewagi, w której lepsi okazali się goście. Gracze SMS-u zapewnili sobie wygraną po punktowym bloku na Piórkowskim i w meczu był remis 1:1.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gości 2:0, wtedy to trener Paweł Blomberg zdecydował się na zmianę atakującego, w miejsce Przemysława Gniewka na plac gry desygnował Tobiasza Wojtkowskiego. Ten szybko otworzył swoje konto punktowe, po znakomitym rozegraniu Konrada Woronieckiego młody atakujący Campera doprowadził do remisu 2:2. Siatkarze z Wyszkowa schodzili na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 8:5, dzięki atakowi Dariusza Szulika. Gracze SMS-u mozolnie odrabiali starty, a w grze Campera coś się zacięło, podopieczni Pawła Blomberga prowadzili 13:9, by schodzić na drugą przerwę techniczną ze stratą trzech punktów do zespołu gości (13:16). Mistrzowie świata i Europy kadetów poczuli się pewnie i zaczęli kontrolować przebieg seta, kiedy Jakub Kochanowski uderzył przechodzącą piłkę, na tablicy widniał wynik 23:19 dla przyjezdnych. Seta zakończył Kwolek i SMS objął prowadzenie w meczu 2:1.

Czwarta i jak się później okazało ostatnia odsłona miała najbardziej zacięty przebieg. Wyszkowianie rozpoczęli od prowadzenia 2:0 po ataku Tobiasza Wojtkowskiego, skuteczny był także Sebastian Wójcik. Siatkarze SMS-u dotrzymywali tempa Camperowi, ale to wyszkowianie schodzili na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:13. Kiedy pojedynczym blokiem popisał się Sebastian Wójcik, wydawało się, że miejscowi kontrolują przebieg tego seta i o wszystkim zadecyduje tie-break. Niestety w końcówce zawodnicy SMS-u przytrzymali blokiem nasz zespół i o losach tej partii decydowała dramatyczna końcówka. W niej szala zwycięstwa przechylała się raz na stronę gospodarzy, a raz gości. Mecz zakończyły dwa bloki SMS-u najpierw na Piórkowskim, a potem na Wojtkowskim. Podopieczni Sebastiana Pawlika zgarnęli trzy punkty. MVP meczu został Bartosz Kwolek, przyjmujący SMS-u zapisał na swoim koncie 14 punktów, w tym 4 asy i jeden blok. Teraz wyszkowskich siatkarzy czeka kolejny mecz u siebie. Już w środę powalczą z APP Krispolem Września.

Camper Wyszków – SMS PZPS Spała 1:3
(25:22, 24:26, 21:25, 27:29)

Camper: Woroniecki, Gniewek, Wójcik, Piórkowski, Pruski, Szulik, Nurczyński (libero) oraz Wojtkowski, Główczyński i Bodzon
SMS: Kozub, Ziobrowski, Kwolek, Fornal, Huber, Kochanowski, Masłowski (libero) oraz Droszyński, Woch i Szymański