Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Lider z Suwałk zakończył siatkarski rok 2015 porażką w Katowicach

I liga M: Lider z Suwałk zakończył siatkarski rok 2015 porażką w Katowicach

Runda rewanżowa w I lidze mężczyzn rozpocznie się co prawda dopiero na początku stycznia, ale podopieczni Dimitrija Skorego, siatkarze Ślepska Suwałki mecz z 14. kolejki przeciwko GKS-owi Katowice rozegrali awansem już w poniedziałek. Lider tabeli ostatecznie do Suwałk wrócił bez punktów, przegrał 1:3. Mecz ten zakończył siatkarski rok 2015.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po technicznych atakach Wojciecha Winnika i Jakuba Urbanowicza objęli prowadzenie 4:2. Do remisu szybko jednak doprowadził atakiem z piłki przechodzącej Rafał Sobański. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze Ślepska zdołali odbudować swoje niewielkie prowadzenie m.in. po bloku Adriana Hunka (8:6). Po regulaminowym czasie seria błędów gości pozwoliła podopiecznym Grzegorza Słabego wyjść na prowadzenie 11:9, problemy w ataku miał chociażby Urbanowicz (13:10). Nieudany atak Pawła Pietraszko i pomyłka Jana Króla pozwoliła ekipie z Suwałk zbliżyć się na jeden punkt (15:16). Przez dłuższy czas utrzymywała się to jedno, to dwupunktowa przewaga gospodarzy, dopiero kiedy Tomasz Kalembka zatrzymał Winnika, różnica wzrosła do trzech oczek (20:17). Błędy katowiczan i atak Winnika pozwoliły jednak siatkarzom Ślepska doprowadzić do remisu 20:20, a po bloku na Sobańskim wyjść na minimalne prowadzenie. W dalszej części seta ataki Króla i Sobańskiego oraz znakomite zagrywki Michała Błońskiego pozwoliły ekipie z Katowic wygrać tę część meczu.

Na początku drugiej partii oba zespoły popełniały sporo błędów, ale po ataku Wojciecha Winnika to przyjezdni prowadzili 6:4. Do remisu doprowadził Paweł Pietraszko, blokując Adriana Hunka, a po chwili środkowy Ślepska pomylił się w ataku i to GKS minimalnie prowadził. Dobra zagrywka Jakuba Urbanowicza pozwoliła jednak przeważać kilka minut później gościom z Suwałk i to trzema punktami (10:7). Błędy przyjezdnych pozwoliły podopiecznym trenera Słabego zniwelować nieco straty. Po ataku Jana Króla było już tylko 13:14. Dobra gra w bloku i ataku Jakuba Urbanowicza sprawiła w dużej mierze, że Ślepsk na przerwę techniczną numer dwa zszedł z dwoma punktami przewagi, a po niej zbicie Winnika i kolejne błędy GKS-u spowodowały, że było już 19:15 dla gości. Miejscowi jednak się nie poddawali i wykorzystując błędy rywali, a także dobry serwis Macieja Naliwajki, doprowadzili do stanu 20:21 i szykowała się zacięta końcówka. Ostatecznie po ataku Rudzewicza w meczu był remis 1:1.

Autowy atak Adriana Hunka i blok na Krzysztofie Zapłackim dał katowiczanom prowadzenie w trzeciej partii 6:3. Swoją przewagę GKS utrzymał także na przerwie technicznej, na którą zespoły udanym atakiem sprowadził Rafał Sobański. Po powrocie na parkiet ten właśnie przyjmujący sprawił swoją zagrywką niemałe problemy siatkarzom Ślepska, co poskutkowało wynikiem 12:6. Taka też różnica punktowa utrzymała się na drugim regulaminowym czasie po bloku na Pawle Pietkiewiczu (16:10). Katowiczanie dominowali w tej części na parkiecie, a w roli głównej występował Sobański, który atakiem i zagrywką znacznie przyczynił się do wyniku 25:14 i prowadzenia w meczu 2:1.

Po bloku Krzysztofa Zapłackiego na Błońskim Ślepsk prowadził w czwartej partii 3:1, ale as serwisowy Macieja Fijałka szybko pozwolił gospodarzom wyrównać. Swoje dołożył także Michał Błoński w ataku i zagrywce, do tego doszły także błędy Ślepska i w efekcie na pierwszej przerwie technicznej było 8:4. Przewaga GKS-u uwidaczniała się coraz bardziej, błędy Kamila Lewińskiego i kolejna już w tym meczu dobra zagrywka Sobańskiego dała wynik 14:7, a wkrótce było już 17:9. GKS Katowice grał bardzo pewnie, dominując głównie w ataku i popełniając przede wszystkim mniej błędów. Atak Błońskiego na 24:17 dał piłki meczowe, a w kolejnej akcji błąd popełnił Tomasz Wasilewski i arbiter odgwizdał koniec spotkania.

MVP: Bartosz Mariański

GKS Katowice – Ślepsk Suwałki 3:1
(25:21, 23:25, 25:14, 25:17)