Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Krispol lepszy od Victorii

I liga M: Krispol lepszy od Victorii

W spotkaniu 5. kolejki siatkarskiej Krispol I Ligi wrześnianie pokonali u siebie Victorię Wałbrzych 3:0. Pojedynek zakończył się w trzech setach, a podopieczni Sławomira Gerymskiego dzięki wygranej awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek na zapleczu PlusLigi.

Spotkanie niepewnie rozpoczęli gospodarze i to goście wypracowali skromną przewagę na pierwszej przerwie technicznej (8:6), po autowym ataku Mateusza Jasińskiego. Ten sam zawodnik wyprowadził wrześnian na prowadzenie przy stanie 14:13. Siatkarze Sławomira Gerymskiego rozkręcali się z każdym punktem. Natomiast końcówka odsłony należała do Karpiewskiego i Dobosza (21:17). Wrześnianie nie oddali już seta i utrzymali przewagę do samego końca (25:21).

Druga odsłona rozegrana została pod kontrolą pomarańczowych. Początkowo toczyła się wyrównana walka (8:7), jednak wrześnianie szybko uciekli rywalom, ponownie za sprawą Dobosza i Karpiewskiego (13:10). Kluczowe dwa oczka z rzędu dołożył także Olczyk, a zagrywką straszył Zrajkowski (18:14). Mimo pogoni gości APP Krispol postawił kropkę nad i. Egzekutorem był gracz Victorii Arek Olczyk (25:22).

Koncert APP Krispolu trwał w trzeciej, ostatniej partii. Od samego początku gospodarze wypracowali sobie bezpieczną przewagę 7:3 (atak Błażeja Szymeczko). Victoria próbowała jeszcze złapać kontakt punktowy i wałbrzyszanom udało się dojść rywali na jedno oczko straty (10:11). Na więcej nie pozwolili niesieni dopingiem pełnych trybun wrześnianie. Ponownie uciekli na dość wyraźny dystans (20:15) i szybko przypieczętowali pewne zwycięstwo w secie, jak i w całym meczu. Ostatni punkt padł łupem Damiana Dobosza.

APP Krispol Września – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0
(25:21, 25:22, 25:18)

Krispol: Karpiewski, Dobosz, Jasiński, Szymeczko, Zrajkowski, Olczyk, Dębiec (libero) oraz Banasiak, Kamiński, Iglewski i M’baye
Victoria: Matula, Macek, Filipiak, Białek, Szczygielski, Smolarczyk, Mierzejewski (libero) oraz Rutecki i Superlak

źródło: krispolwrzesnia.pl