Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS Siedlce utrzymał się w I lidze, spadek SMS-u Spała

I liga M: KPS Siedlce utrzymał się w I lidze, spadek SMS-u Spała

Zakończyła się już rywalizacja o utrzymanie w I lidze mężczyzn. W sobotę KPS Siedlce po raz trzeci pokonał SMS Spała i zakończył sezon 2017/2018 na dziewiątej pozycji. W sobotnim meczu spalska młodzież jedynie w drugim secie potrafiła powalczyć z podopiecznymi Witolda Chwastyniaka. SMS Spała tym samym opuszcza szeregi I ligi. Drugim spadkowiczem będzie albo Olimpia Sulęcin, albo Aqua Zdrój Wałbrzych. Rywalizacja tych ekip rozpocznie się 10.03.

Siedlczanie wyruszyli do Spały w doskonałych nastrojach. W pierwszych dwóch meczach pewnie pokonali SMS PZPS (3:0 oraz 3:1) i do utrzymania brakowało im tylko jednego zwycięstwa. Podopieczni Witolda Chwastyniaka byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania.

Cały pojedynek toczył się pod dyktando KPS-u. – W każdym elemencie graliśmy dobrze – podsumował Witold Chwastyniak. Siedlczanie już w pierwszym secie odrzucili rywali od siatki, w efekcie czego mogli ustawiać skuteczny blok. Bardzo dobrze funkcjonowało również przyjęcie, dlatego rozgrywający Bartosz Zrajkowski umiejętnie gubił blok przeciwników. To pozwoliło KPS=owi grać na dobrej skuteczności w ataku.

Dla zespołu z Siedlec był to ostatni mecz w tym sezonie. Apetyty były większe niż walka o utrzymanie, jednak w trakcie rozgrywek drużyna zmagała się z wieloma problemami kadrowymi. Z urazami borykali się Bartosz Zrajkowski, przyjmujący Krzysztof Gibek czy atakujący Adam Sobolewski.

SMS PZPS Spała – KPS Siedlce 0:3
(13:25, 21:25, 18:25)

stan rywalizacji play-out: 3:0 dla KPS-u Siedlce
utrzymanie: KPS Siedlce, spadek: SMS Spała