Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS Siedlce pokonał Gwardię bez straty seta

I liga M: KPS Siedlce pokonał Gwardię bez straty seta

Świetne spotkanie rozegrali siatkarze KPS-u Siedlce, którzy przed własną publicznością pokonali wrocławską Gwardię. Najwięcej emocji przyniosła końcówka pierwszego seta, w której gospodarze okazali się lepsi po zaciętej końcówce wygrywając 32:30. Pozostałe dwa sety przebiegały już pod dyktando siedlczan, którzy wygrali swój trzeci mecz w sezonie, dzięki czemu awansowali na 12. miejsce I ligi mężczyzn.

Pierwszy set miał bardzo zmienny przebieg. Początek był wyrównany 4:4. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi byli siedlczanie 15:12. Ręki w ataku nie zwalniał Patryk Napiórkowski. Wrocławianie nie mieli zamiaru się poddać. W drugiej połowie premierowej odsłony meczu doprowadzili do remisu 19:19. W dużej mierze była to zasługa świetnej postawy w ataku Marcela Gromadowskiego. Końcówka tego seta dostarczyła zawodnikom, jak i kibicom wiele emocji. Rozstrzygnęła się na przewagi 32:30, a z wygranej cieszyli się siatkarze KPS-u.

W kolejnej partii podopieczni Mateusza Grabdy utrzymywali niesamowitą skuteczność w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Kolejne ataki Napiórkowskiego, Mikołaja Sawickiego oraz Krzysztofa Gulaka zapewniły im pewną wygraną 25:18. Pojedyncze zagrania Łukasza Lubaczewskiego oraz Arkadiusza Olczyka nie wystarczyły, aby zatrzymać gospodarzy.

Co prawda, trzecia odsłona sobotniego spotkania lepiej zaczęła się dla KFC Gwardii 6:4. Jednak w kolejnych akcjach coraz bardziej rozkręcali się siatkarze KPS-u 17:14. Podopieczni Krzysztofa Janczaka nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych przeciwników. Zespół z Siedlec poszedł za ciosem i końcówce nie dał sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Zwyciężył 25:21 i odniósł trzecie zwycięstwo przed własną publicznością. Dzięki kolejnej wygranej za trzy punkty awansował na 12. lokatę w tabeli.

MVP: Patryk Napiórkowski

KPS Siedlce – KFC Gwardia Wrocław 3:0
(32:30, 25:18, 25:21)

KPS: Napiórkowski (18), Adamczyk (6), Nowak (6), Sawicki (14), Woźnica (7), Gulak (9), Biniek (libero) oraz Laskowski (1), Bieńkowski i Szymański
Gwardia: Szymeczko, Lubaczewski (15), Nowosielski, Olczyk (6), Gromadowski (19), Gibek (1), Mihułka (libero) oraz Wnuk (2), Sternik, Paszkowski (3) i Maćkowiak (2)