Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: KPS Siedlce lepszy od Chrobrego Głogów

I liga M: KPS Siedlce lepszy od Chrobrego Głogów

KPS Siedlce pokonał SPS Chrobry Głogów 3:1 w meczu 14. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. MVP został wybrany Mikołaj Sawicki. To czwarte zwycięstwo siedlczan przed własną publicznością. Jednocześnie dla gospodarzy był to ostatni pojedynek w tym roku kalendarzowym we własnej hali. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną głogowian 3:2.

Siedlczanie w tym sezonie już udowodnili, że we własnej hali czują się bardzo dobrze, a przede wszystkim pewnie. Pierwszą partię od bardzo dobrej skuteczności w ataku rozpoczęli właśnie gospodarze. W tym elemencie ręki nie zwalniali Mateusz Laskowski oraz Krzysztof Gulak 11:7 i 16:13. Głogowianie nie mieli zamiaru poddać się bez walki. Dzięki cierpliwej grze w obronie i udanym kontratakom Szweda w końcówce zniwelowali stratę do jednego oczka 21:22. Ostatecznie nerwową końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli siatkarze KPS-u 25:23.

Druga odsłona sobotniego meczu to kopia wcześniejszej. Do połowy partii gra toczyła się pod kontrolą podopiecznych Mateusza Grabdy. Za bardzo dobrą dyspozycję należało pochwalić Mikołaja Sawickiego oraz Sebastiana Adamczyka 15:12. Zespół z Głogowa, tak jak miało to miejsce w pierwszym secie walczył do końca. Tym razem wystrzegał się prostych błędów. Kolejne udane ataki Kacpra Bobrowskiego oraz Mateusza Kucharskiego pozwoliły im objąć w końcówce prowadzenie 21:20 i 24:23. Drużyna beniaminka nie dała sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i tę część spotkania wygrała 25:23.

Kolejny set od pierwszej do ostatniej akcji układał się po myśli KPS-u Siedlce. Gospodarze dość szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie 15:9. Podopieczni Dominika Walencieja, robili co w ich mocy, aby wyrównać stan rywalizacji 14:19, ale warunki gry dyktowali zawodnicy z Siedlec, którzy tę partię wygrali pewnie 25:19.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia siatkarzy z Głogowa 4:2. Siedlczanie jednak szybko odrobili straty, a następnie objęli prowadzenie 10:9. Nie do zatrzymania byli Gulak, Sawicki oraz Laskowski. Zespół beniaminka ani myślał składać broni. W połowie seta, dzięki świetnym atakom Marcina Brzezińskiego oraz Szweda odskoczył na dwa oczka 14:16. Do końca tej partii toczyła się wyrównana gra. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy KPS Siedlce, którzy wygrali tego seta 25:22 i dopisali do swojego konta cenne trzy punkty.

KPS Siedlce  – Chrobry Głogów 3:1
(25:23, 23:25, 25:19, 25:22 )

MVP: Mikołaj Sawicki

KPS: Laskowski (12), Adamczyk (13), Nowak (4), Sawicki (16), Woźnica (7), Gulak (17), Biniek (libero) oraz Bieńkowski, Szymański (1) i Wójcik (3)
Chrobry: Brzeziński (11), Antosik (3), Szwed (22), Węgrzyn (9), Kucharski (9), Bobrowski (7), Januszewski (libero) oraz Lesiuk (2), Piotrowski, Jurkojć i Kokociński (2)