Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejny tie-break w Wyszkowie, Camper z wygraną

I liga M: Kolejny tie-break w Wyszkowie, Camper z wygraną

W pojedynku byłego i obecnego mistrza I ligi lepszy okazał się Camper Wyszków. Wprawdzie spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Victorii PWSZ Wałbrzych, ale później inicjatywę na boisku przejęli gospodarze, którzy triumfowali jednak dopiero po zaciętym tie-breaku, utrzymując tym samym dziesiątą pozycję w tabeli.

Mecz z Camperem zawodnicy z Wałbrzycha rozpoczęli od mocnego uderzenia, z dużą chęcią rewanżu za porażkę przed własną publicznością. W pierwszym secie popełniali mało błędów, kapitalnie prezentowali się w zagrywce i ataku, za to gospodarzom niewiele wychodziło, przez co przegrali premierową odsłonę do 13. – W pierwszej partii rywale zagrali koncertowo. Świetnie prezentowali się w polu serwisowym, zagrywali mocno, po liniach. Ciężko było nam przyjąć, przez co pojawiły się też bloki po ich stronie. Zbili nas z pantałyku, wszystko im się udawało. Ale mówiłem chłopakom, że niemożliwe jest to, aby oni tak grali przez całe spotkanie – powiedział Paweł Blomberg, szkoleniowiec wyszkowian.

Tak się też stało, bo z biegiem czasu gra Campera zaczęła się poprawiać. Mimo że wciąż ma on kłopoty zdrowotne, przez co na libero grał Sebastian Wójcik, a po chorobie na rozegranie wrócił Konrad Woroniecki, to jednak zanosiło się na to, że pełna pula punktów zostanie w Wyszkowie. W szeregach gospodarzy pierwszoplanową rolę w ataku grał Łukasz Owczarz, a dwie wygrane odsłony przez gospodarzy pozwoliły im objąć prowadzenie w całym meczu. – Lepiej przyjmowaliśmy, atakowaliśmy i zagrywaliśmy, nasza gra zaczęła się układać – skomentował Blomberg.

Jednak jego podopieczni nie wykorzystali okazji na przypieczętowanie zwycięstwa w czwartym secie. – Szkoda, że nie wyszła nam końcówka czwartego seta. Podbiliśmy wówczas dwie bardzo trudne piłki, ale nie skończyliśmy ich w kontrataku – żałował trener Campera. Jednak porażka w czwartej partii nie podłamała gospodarzy, którzy tie-breaka rozpoczęli z dużym animuszem. W końcówce prowadzili nawet 14:11, ale na własne życzenie zafundowali sobie walkę na przewagi. Dwa błędne ataki sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Ostatecznie jednak dwa oczka pozostały w Wyszkowie. – Był to mecz za sześć punktów, bo rywale mogli nas dojść, a my mogliśmy powiększyć nad nimi przewagę. Komplet punktów byłby bardziej cenny, ale cieszymy się także z dwóch, bo dzięki nim zachowaliśmy szansę na walkę o ósemkę – zakończył Blomberg.

Camper Wyszków – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2
(13:25, 25:20, 25:20, 23:25, 16:14)