Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Hutnik triumfował w derbach Krakowa

I liga M: Hutnik triumfował w derbach Krakowa

Pierwsze derby Krakowa na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy zwyciężył Hutnik Kraków. Hutnicy dominowali przez całe spotkanie, nie pozwalając drużynie AGH choć na chwilę przejąć inicjatywy. Gospodarze zwyciężyli w trzech setach i tym samym odczarowali halę na Suchych Stawach.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Hutników. Najpierw Maruszczyk mocnym serwisem odrzucił Akademików od siatki, a Ferek popisał się udanym pojedynczym blokiem (6:2). Trener Kubacki jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Hutnicy, wpierani przez liczną publiczność, grali spokojnie, utrzymując przewagę, natomiast zespół AGH szukał okazji do przełamania (14:8). Goście, mimo straty punktowej, nie zdawali się tracić impetu w rozgrywanych akcjach. Kiedy gospodarze stracili trzy oczka z rzędu (15:11), trener Matras poprosił o czas. Przyniosło to oczekiwany rezultat – Hutnicy zrobili przejście, ale AGH wciąż nie pozwalał gospodarzom myśleć, że już mają tego seta na swoim koncie (19:15). Akademicy dwoili się i troili, ale wciąż brakowało im jednego – skuteczności. Choć na moment zrobiło się groźnie, bo przewaga AGH stopniała do trzech punktów (21:18), Hutnicy nie pozwolili przeciwnikom wyrwać sobie zwycięstwa w tym secie. Gospodarze wygrali tę partię 25:20.

Początek drugiego seta wyglądał bardzo podobnie do pierwszego. Znów krzywdę swoją zagrywką zrobił AGH Maruszczyk, a goście dołożyli do tego swój błąd (5:1). Tutaj jednak podobieństwa się skończyły. Hutnicy zaczęli popełniać błędy, co wykorzystali Akademicy i na tablicy pokazał się remis (6:6). Trener Matras szybko poprosił o przerwę. Okazało się to bardzo trafną decyzją, bo tuż po niej miejscowi ponownie odskoczyli punktowo przeciwnikom (8:6, 11:8). Gospodarze zaczęli nękać przeciwników zagrywką i blokiem, Akademicy natomiast popełnili masę błędów i oddalali od siebie szansę na wyrównanie w tej partii. Przewaga Hutników rosła (16:12, 20:14), a trener Kubacki zdecydował się na kilka zmian w swoim zespole. Nie odniosły one jednak skutku. Hutnik był nie do zatrzymania i bez problemów doprowadził drugą partię do końca (25:16).

Trzecia odsłona zaczęła się od skutecznych bloków. Najpierw dwukrotnie blokiem popisał się Akala, ale później to ponownie Hutnicy przejęli inicjatywę, nękając AGH tym samym elementem. Goście nie mogli skutecznie przebić się na naszą stronę, a miejscowi wykorzystali sytuację i ponownie odskoczyli przeciwnikom (9:3). Maruszczyk, Golec i Ferek wykorzystywali nie tylko okazje do ataku, ale także do bloku. Drużyna AGH wydawała się być bez pomysłu na grę. Kiedy już miała piłkę po swojej stronie, często sama posyłała ją w aut, tracąc kolejne punkty. Zwycięstwo przypieczętował as serwisowy Sokołowskiego. Hutnik zwyciężył w tej partii 25:15 i cały mecz 3:0.

MVP: Kamil Maruszczyk

Hutnik Kraków – AGH Kraków 3:0
(25:20, 25:16, 25:15)

Hutnik: Adamski, Bachmatiuk, Dudziński, Golec, Maruszczyk, Ferek, Galiński (libero) oraz Sokołowski
AGH: Buczek, Akala, Mordyl, Przybylski, Fornal, Dzierwa, Odwarzny (libero) oraz Kania, Rawiak, Żakieta, Drewniak i Depowski