Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Hutnik nie stanął SMS-owi na drodze do wygranej

I liga M: Hutnik nie stanął SMS-owi na drodze do wygranej

fot. Karolina Hebda

SMS PZPS Spała nadal świetnie radzi sobie na pierwszoligowych parkietach. Zespół uczniów spalskiej szkoły w 12. kolejce pokonał krakowski zespół w trzech setach. Hutnicy nawiązali walkę jedynie w pierwszej partii. SMS nadal plasuje się na drugim miejscu w tabeli, a do pierwszego Ślepska traci punkt.

Hutnik, pomimo spóźnienia na mecz i krótkiej rozgrzewki, dużo lepiej rozpoczął spotkanie od gospodarzy. Błędy spalskich siatkarzy pozwoliły krakowskiej drużynie uzyskać prowadzenie na początku meczu (3:0, 7:4). Gospodarze wysyłali piłki w aut i psuli większość zagrywek, ale błędy w serwisie zdarzały się także gościom. Tempo gry zmalało. Hutnicy utrzymywali przewagę, dopóki w polu zagrywki nie pojawił się Kwolek. Posłał on aż trzy asy serwisowe, a jego koledzy dołożyli do tego skuteczny blok i to SMS był na czele (13:11). Hutnicy szybko wyrównali wynik za sprawą mocnych ataków Klimczaka (14:14). Na przerwę techniczną to jednak spalscy siatkarze schodzili z dwupunktowym prowadzeniem. Tuż po niej mocne ataki Fornala i Ziobrowskiego powiększyły dystans punktowy do czterech oczek (19:15). Hutnicy starali się odmienić przebieg seta, m.in. za sprawą dobrze pracującego bloku, ale spalscy siatkarze nie dali im ku temu okazji. Gospodarze wygrali tę partię 25:21.Drugi set w pełni należał do drużyny gospodarzy. Spalscy siatkarze już na początku partii objęli dowodzenie i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z sześciopunktowym prowadzeniem. Hutnicy próbowali szukać recepty na swoją niemoc, ale zamiast znajdować rozwiązanie, tracili kolejne punkty, a SMS budował przewagę (12:6, 17:8). Trener Matras zdecydował się wprowadzić na boisko Kiwiora za Adamskiego, ale ta roszada w składzie nie zdołała wiele zmienić w grze krakowskiej drużyny. Ostatecznie uczniowie SMS-u wygrali seta 25:12.

Trzecia partia wyglądała bardzo podobnie do drugiej. Spalscy siatkarze kontynuowali swoje dowodzenie na boisku. Czytali większość rozegrań zespołu przeciwnego, wciąż męcząc krakowską drużynę blokiem. Hutnicy z trudem zdobywali punkty, a przewaga SMS-u rosła (8:3, 16:7). Hutnik nie mógł tego powstrzymać. SMS PZPS Spała wygrał tę partię 25:9 i cały mecz 3:0.

SMS PZPS Spała – Hutnik Kraków 3:0
(25:21, 25:12, 25:9)

Składy zespołów:
SMS: Kozub, Woch, Kochanowski, Ziobrowski, Fornal, Kwolek, Masłowski (libero) oraz Szymański i Rybicki
Hutnik: Adamski, Klimczak, Sokołowski, Ciupa, Golec, Kołek, Zieliński (libero) oraz Kiwior

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: uks-hutnik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved