Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: GKS zainkasował kolejne cenne punkty

I liga M: GKS zainkasował kolejne cenne punkty

W I lidze mężczyzn GKS Katowice potrzebował „godziny z prysznicem”, by odprawić z kwitkiem AGH Kraków. Podopieczni Grzegorza Słabego, po słabym pojedynku z Kętami, w trzech setach pokonali siatkarzy Andrzeja Kubackiego.

Już od samego początku spotkania GKS Katowice narzucił rywalom swoje warunki gry (10:6), ale krakowska młodzież nie pozostała gospodarzom dłużna, w ekspresowym tempie odrabiając straty i doprowadzając do remisu (13:13). Po chwilowej walce cios za cios gospodarze znów odskoczyli rywalom (20:16), ale gościom z Krakowa za sprawą dobrej gry Arkadiusza Żakiety ponownie udało się zmniejszyć dystans (20:19). Szybka reakcja Grzegorza Słabego i zmiany na ataku i rozegraniu wniosły w grę drużyny z Katowic nieco spokoju, dzięki czemu w decydującej części partii miejscowi nadal mieli wszystko pod kontrolą. Seta zakończył atak Karola Butryna, który obił krakowski blok (25:21).

Bardzo zacięty początek drugiego seta szybko przeszedł pod kontrolę katowiczan, którzy dzięki ostrym zagrywkom Jana Króla i Rafała Sobańskiego objęli prowadzenie (8:4). GKS miał wszystkie siatkarskie argumenty po swojej stronie, dzięki czemu jego prowadzenie utrzymywało się (12:7). Po stronie gości mnożyły się zaś błędy własne, które mocno utrudniały im wyprowadzenie skutecznej akcji. Dopiero po drugiej przerwie technicznej w grze gości z Krakowa coś drgnęło, za sprawą zagrywek Michała Dzierwy AGH odrobiło trzy oczka, ale jego chwilowy zryw nie trwał długo. Mocna zagrywka i punktowe bloki miejscowych skutecznie powstrzymały podopiecznych Andrzeja Kubackiego (25:15).

Praktycznie do samego końca trzeciego i jak się szybko okazało ostatniego seta trwała bardzo zacięta wymiana ciosów punkt za punkt, z niewielką przewagą przyjezdnych. Drużyna z Krakowa tylko przez kilka chwili miała ten pojedynek pod kontrolą. Wykorzystując chwilową dekoncentrację gospodarzy, AGH odskoczyło rywalom na dwa oczka (8:10), przejezdni poprawili przyjęcie i sami zaczęli mocno zagrywać (11:8), ale ich prowadzenie nie trwało zbyt długo. Kiedy w polu serwisowym pojawił się Paweł Pietraszko, na tablicy wyników najpierw pojawił się remis (12:12), a następnie GKS wyszedł na prowadzenie (13:12). Walka punkt za punkt trwała w najlepsze, obie drużyny rewelacyjnie spisywały się w grze na siatce. W końcówce szczęście uśmiechnęło się jednak do gospodarzy, którzy zakończyli mecz skutecznym blokiem na Michale Dzierwie (25:22).

MVP: Jan Król

GKS Katowice – KS AGH Kraków 3:0
(25:21, 25:15, 25:22)

GKS: Król (15), Błoński (8), Kalembka (7), Pietraszko (8), Fijałek (1), Sobański (7), Mariański (libero) oraz Butryn (1), Jurkojć, Przystał i Januszewski
AGH: Kania (6), Żakieta (6), Depowski (4), Fornal (2), Mordyl (5), Adamski, Odwarzny (libero) oraz Wroniecki (libero), Rawiak (6), Dzierwa (8), Buczek (1), Przybylski i Wacek