Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: GKS nie dał szans ekipie z Siedlec

I liga M: GKS nie dał szans ekipie z Siedlec

W znakomitym stylu rozpoczęli zmagania w fazie play-off siatkarze GKS-u Katowice. Zwycięzcy fazy zasadniczej okazali się bezlitośni dla KPS-u Siedlce. W fazie zasadniczej zespoły odniosły w bezpośrednich starciach po jednej wygranej. Teraz rywalizacja przeniesie się do Katowic, gdzie ekipa Grzegorza Słabego stanie przed szansą awansu do półfinału.

Na pokonanie swojego rywala GKS potrzebował zaledwie godzinę i 15 minut. Podopieczni Grzegorza Słabego dominowali w każdym elemencie i nie oddali rywalom w żadnym z setów nawet 20 punktów. W obecnym sezonie drużyna KPS-u ciągle boryka się z problemami zdrowotnymi. Tak jak przez całą rundę zasadniczą, tak i w play-off kontuzje nie opuszczają zawodników i krzyżują plany trenera Witolda Chwastyniaka. Na pierwszy mecz z GKS-em Katowice szkoleniowiec miał do dyspozycji tylko dziesięciu graczy. Problem pojawił się na przyjęciu, gdyż wejść na boisko nie mogli Kamil Gutkowski i Paweł Rejowski. W przeciwnej sytuacji byli goście, którzy przyjechali do Siedlec w pełnym trzynastoosobowym składzie.

W dwóch pierwszych partiach gospodarze byli tylko tłem dla przyjezdnych. W miarę upływu seta goście powiększali przewagę, a siedleccy zawodnicy tylko momentami potrafili się im przeciwstawić. Dopiero w trzeciej partii gra się nieco wyrównała, jednak tylko do połowy seta. Tuż przed drugą przerwą techniczną katowiczanie rozpoczęli marsz po zwycięstwo. Od stanu 14:14 siedleccy gracze zdobyli tylko cztery „oczka”. Przyczynę tak wyraźnej porażki można upatrywać w braku przyjmujących. W sobotnim meczu kilka akcji KPS rozegrał z dwoma atakującymi na boisku. Rywalizacja w ćwierćfinale przenosi się do Katowic. Po triumfie w Siedlcach gospodarze będą chcieli równie szybko wygrać 9 kwietnia na własnym parkiecie i cieszyć się z awansu do najlepszej „czwórki” I ligi. Jeżeli jednak KPS się podniesie i zwycięży w sobotę, to decydujący o awansie mecz odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia. GKS Katowice, przypomnijmy, aspiruje do gry w PlusLidze w nowym sezonie i warunkiem jest awans do czołowej czwórki I ligi.

KPS Siedlce – GKS Katowice 0:3
(16:25, 19:25, 18:25)

Stan rywalizacji: 1:0 dla GKS Katowice

KPS: Łukasik, Milewski, Krzywiecki, Wysocki, Kaźmierczak, Wdowiak, Woś (libero) oraz Szałański, Ogrodniczuk i Szaniawski
GKS: Król, Błoński, Kalembka, Pietraszko, Fijałek, Sobański, Mariański (libero) oraz Butryn, Naliwajko i Przystał