Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Espadon w pięciu setach triumfował nad KPS-em

I liga M: Espadon w pięciu setach triumfował nad KPS-em

Espadon Szczecin pokonał na wyjeździe KPS Siedlce 3:2 i zrewanżował się rywalom za porażkę w 1. kolejce. Na inaugurację rozgrywek siedlczanie zwyciężyli bowiem faworyzowanych szczecinian bez straty seta, co traktowano w kategoriach niespodzianki. W sobotę było już inaczej, chociaż ekipa KPS-u mocno postawiła się rywalom i zdobyła jeden punkt.

Mecz KPS-u Siedlce z Espadonem Szczecin zainaugurował rewanżową serię spotkań w I lidze M. Po 13. kolejkach siedlczanie plasowali się na 8. miejscu, szczecinianie w ligowej tabeli byli wyżej, zajmowali 4. lokatę. Espadon ostatnio dotknęła tragedia – tuż przed świętami zmarł szkoleniowiec szczecińskiej drużyny – Dejan Brdjović. W meczu z siedlczanami szczecinian po raz pierwszy poprowadził nowy trener, Milan Simojlović.

KPS Siedlce wciąż boryka się zaś z problemami kadrowymi. Kontuzjowany jest Piotr Łukasik. Trener Witold Chwastyniak czeka również na powrót do gry Damiana Wdowiaka. Problemy zdrowotne mają również szczecińscy zawodnicy. Z powodu choroby w spotkaniu z KPS-em nie wystąpił Leandrao, a kontuzja wyeliminowała z gry Bartosza Wajdowicza.

Pierwsza partia sobotniego meczu, podobnie jak miało to miejsce w 1. kolejce, należała do KPS-u. Siedlczanie dobrze zagrywali i skutecznie kończyli swoje ataki, premierowa odsłona przebiegała pod dyktando gospodarzy i zakończyła się ich zwycięstwem 25:21. W drugiej odsłonie to ekipa ze Szczecina brylowała w polu zagrywki. Siedleccy przyjmujący mieli sporo problemów. Przyjezdni wygrali drugiego seta do 19 i doprowadzili do remisu w meczu.

Dwa kolejne sety były bardzo wyrównane, obie ekipy udowodniły, że mają charakter i serce do walki. Seta numer trzy wygrał Espadon, w czwartym lepsi byli gospodarze. O zwycięstwie w całym meczu miał zdecydować tie-break. W piątej partii lepsi okazali się szczecinianie, którzy wygrali do 9. Dwa punkty pojechały do Szczecina, jeden zaś został w Siedlcach.

KPS Siedlce – Espadon Szczecin 2:3
(25:21, 19:25, 22:25, 25:23, 9:15)

KPS: Rejowski, Ogrodniczuk, Milewski, Gutkowski, Kaźmierczak, Wysocki, Krzywiecki (libero) oraz Szaniawski
Espadon: Sladecek, Gałązka, Cedzyński, Pietruczuk, Wołosz, Pietrzak, Guz (libero) oraz Tołoczko (libero), Antosik, Orłowski i Zemlik