Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cenne zwycięstwo Hutnika Kraków

I liga M: Cenne zwycięstwo Hutnika Kraków

fot. archiwum

Hutnik Kraków przełamał serię porażek. Krakowski zespół pokonał w Kętach miejscowy KPS w trzech setach i dopisał do swojego konta trzy punkty. Było to zwycięstwo tym bardziej cenne, że na pewno poprawiło nieco nastroje w obliczu problemów, z jakimi boryka się klub. Wygrana ta wbrew pozorom nie przyszła łatwo.

Mecz rozpoczął się od akcji cios za cios (4:4). Udany blok KPS-u na Golcu i brak punktowego zakończenia ataków Hutnika dało gospodarzom prowadzenie 7:4. Hutnicy wydawali się tym nie przejmować. Coraz lepiej czuli się na boisku, co udowodnili, wyrównując wynik (8:8). Po chwili  dwukrotnie zablokowali przeciwników i wyszli na prowadzenie (10:8). Utrzymanie przewagi nie było jednak proste. KPS nie zwalniał ręki w atakach i nie pozwalał, by przeciwnicy poczuli się na boisku zbyt pewnie. Hutnik jednak wciąż się rozpędzał i przy stanie 20:17 wydawało się, że gospodarze już nie nadążają za ich tempem. Skrupulatnie wypracowana przewaga krakowskiego zespołu (23:19) pozwoliła ze spokojem zapisać tę partię na jego koncie.

W drugim secie na boisku w składzie KPS-u na stałe został Kramer, który wszedł za wciąż celowanego zagrywką Czubińskiego. I to właśnie Kramer rozpoczął drugą odsłonę udanym atakiem. Była to jedna z najlepszych akcji gospodarzy w tym secie, bowiem później całkowitą dominację na boisku przejął Hutnik. Przyjezdny zespół zaczął nękać przeciwników blokiem, dokładał do tego mocny atak i jego przewaga zaczęła rosnąć w szybkim tempie (10:4 12:5, 16:8). Zawodnicy KPS-u starali się przełamać swoją niemoc, ale zamiast udanych akcji, popełniali masę błędów, które uniemożliwiły im odrobienie strat w tym secie. Ostatecznie Hutnicy wygrali tę partię różnicą dziesięciu punktów.Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia KPS-u 3:0. Hutnicy szybko wyrównali (3:3), ale zawodnicy z Kęt nie mieli zamiaru odpuszczać tego meczu. Na pierwszą przerwę techniczną to oni schodzili z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Kiedy Hutnicy znowu wyrównali (9:9), rozpoczęła się walka punkt za punkt (12:12, 14:14). Żadna z drużyn nie odpuszczała, a końcówka seta zapowiadała się bardzo nerwowo (18:18). Przy stanie 19:19 Hutnicy nie mogli skończyć ataku, co wykorzystali przeciwnicy. Objęli prowadzenie 21:19, ale nie wykorzystali szansy, by przedłużyć to spotkanie. Krakowski zespół wyrównał wynik, a w ostatnich momentach seta to on zachował więcej zimnej krwi. Hutnik wygrał trzecią partię 25:23 i cały mecz 3:0.

KPS Kęty – Hutnik Kraków 0:3
(21:25, 15:25, 23:25)

Składy zespołów:
KPS: Tomczak, Lewandowski, Bogus, Błasiak, Czubiński, Kluth, Ledwoń (libero) oraz Szpyrka, Zygmunt, Kramer, Biegun, Gandyk i Toczko (libero)
Hutnik: Adamski, Bachmatiuk, Dudziński, Golec, Maruszczyk, Ferek, Galiński (libero) oraz Kołek

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: uks-hutnik.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved