Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cenne trzy punkty AZS-u Stali Nysa

I liga M: Cenne trzy punkty AZS-u Stali Nysa

Spotkanie nyskiej Stali z KPS-em Siedlce śmiało można było nazwać meczem „o sześć punktów”. Obie drużyny wciąż walczą o to, aby na koniec sezonu zasadniczego znaleźć się w czołowej ósemce gwarantującej udział w fazie play-off. Zwycięsko z potyczki w „nyskim kotle” wyszli gospodarze, zdobywając bardzo ważne trzy punkty.

Mecz gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0, kiedy to asem serwisowym popisał się Jędrzej Goss, ale po ataku Piotra Łukasika było już 2:2. Dobry serwis Szaniawskiego pozwolił siedlczanom wypracować sobie trzypunktowe prowadzenie (6:3). Po przerwie technicznej (8:5) Stal Nysa jednak najpierw odrobiła straty, a potem wyszła na prowadzenie 12:10. Dobrze działała gospodarzom zagrywka i blok, o czym przekonali się chociażby Damian Wdowiak i Piotr Łukasik, asa serwisowego dołożył także Nożewski (16:12). Problemy w ataku Kamila Gutkowskiego dały już wynik 18:13 dla Stali Nysa. Ataki Łukasika i Wojciecha Kaźmierczaka pozwoliły jednak KPS-owi nieco zbliżyć się do rywali (16:19), ale kilka minut później udany blok dał nysanom prowadzenie 21:16. Po ataku Dawida Bułkowskiego na tablicy było już 24:18 dla Stali, ale siedlczanie jeszcze zerwali się do walki, skuteczni w ataku byli Gutkowski i Łukasik, w bloku dobrze spisała się para Ogrodniczuk/Kaźmierczak i dało to wynik 23:24. Ostatecznie zwycięstwo gospodarzy przypieczętował Jędrzej Goss.

W drugim secie nieudany atak Gossa i punktowe zbicia Łukasika i Kaźmierczaka pozwoliły siedlczanom prowadzić 6:3, a kiedy Gutkowski w pojedynkę zablokował Gossa, było już 8:4 i przerwa techniczna. Podopieczni Janusza Bułkowskiego zbliżyli się wprawdzie na dwa oczka, ale kiedy zadziałał trzy razy z rzędu blok przyjezdnych, na tablicy było już 16:11 dla KPS-u. Siedlczanie cały czas utrzymywali swoje prowadzenie, a nawet po asie serwisowym Ogrodniczuka jeszcze je powiększyli (21:15). Gospodarze rzucili się do szybkiego odrabiania strat, do czego sygnał znakomitymi zagrywkami dał Lubaczewski, dodatkowo błąd popełnili także siatkarze z Siedlec i zrobiło się już tylko 22:20 dla KPS-u. Na więcej nie pozwolił jednak Gutkowski, który popisał się udanym atakiem i blokiem (24:20). Takiej przewagi siedlczanie już nie roztrwonili i wyrównali stan meczu.

Stal Nysa fantastycznie rozpoczęła trzecią odsłonę, przy zagrywce Dawida Bułkowskiego prowadziła już 6:1. Na przerwie technicznej różnica wynosiła cztery punkty, ale kiedy znakomitymi zagrywkami popisał się Kamil Gutkowski, na tablicy było już tylko 10:9 dla Stali Nysa. Kiedy jednak blok rywali obił Piotr Łuka, zrobiło się 14:11 i o czas poprosił opiekun KPS-u, Witold Chwastyniak. Po nim jednak asem serwisowym popisał się Mateusz Nożewski. Rywale znowu odrobili część strat, ale po ataku Gossa przegrywali na przerwie technicznej 13:16. Po nim jednak błędy KPS-u oraz dobrze działający blok, a także zagrywka i atak gospodarzy pozwoliły im prowadzić już 22:15. Dominacja miejscowych dalej trwała w najlepsze, do końca seta przyjezdni zdobyli już tylko jeden punkt, a zakończyły go ataki Nożewskiego (z przechodzącej piłki) i Dawida Bułkowskiego.

Na początku seta czwartego siedlecka drużyna odskoczyła na dwa oczka, ale błędy rywali i atak Bułkowskiego sprawiły, że to gospodarze mieli punkt przewagi na przerwie technicznej. Na boisku można było oglądać wyrównaną walkę, ale wkrótce m.in. po ataku Gossa na tablicy było już 14:11 dla gospodarzy. KPS Siedlce wyrównał stan seta na 15:15. Na drugim regulaminowym czasie, po ataku Bułkowskiego Stal Nysa miała punkt przewagi. Kilka minut później podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego odskoczyli za sprawą dobrej zagrywki syna swojego szkoleniowca Dawida na 20:17. Goście doprowadzili do remisu 22:22, ale kiedy w aut uderzył Kamil Gutkowski, Stal Nysa przy stanie 24:22 miała już piłki meczowe. Zapunktował jeszcze Gutkowski, ale ostatecznie zwycięstwo swojej drużyny przypieczętował Dawid Bułkowski.

AZS Stal Nysa – KPS Siedlce 3:1
(25:23, 20:25, 25:16, 25:23)