Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper oddala się od play-off, pewna wygrana SMS-u

I liga M: Camper oddala się od play-off, pewna wygrana SMS-u

Dwudziestą kolejkę I ligi mężczyzn zainaugurowało spotkanie SMS-u PZPS Spała z Camperem. We własnej hali podopieczni Sebastiana Pawlika bez straty seta odprawili z kwitkiem wyszkowian, rehabilitując się za wcześniejszą porażkę w Kętach. Niepowodzenie w Spale może być bolesne w skutkach dla byłego mistrza I ligi, którego ta porażka znacznie oddala od gry w play-off.

Dwudziestą kolejkę zainaugurowano w Spale, gdzie SMS podejmowała Campera. Dla obu zespołów było to ważne spotkanie. Gospodarze chcieli szybko poprawić sobie humory po niepowodzeniu w starciu z KPS-em Kęty. – Porażka w Kętach pomogła nam w mobilizacji i większej koncentracji przed spotkaniem z Camperem – podkreślił szkoleniowiec spalskiej młodzieży, Sebastian Pawlik. Ale i podopieczni Pawła Blomberga mieli o co walczyć, bowiem punktów potrzebują jak tlenu, a jakiekolwiek zwycięstwo wywiezione ze Spały znacznie ułatwiłoby im walkę o miejsce w czołowej ósemce.

Premierowa odsłona była jednak bardzo zacięta. Żadnej z drużyn w jej trakcie nie udało się odskoczyć od przeciwnika na większą odległość punktową i nic nie wskazywało na to, że będzie to jednostronny pojedynek. Przy stanie 20:20 zanosiło się na zaciętą końcówkę pierwszej partii, ale ostatnie słowo należało w niej do gospodarzy, którzy triumfowali 25:22.

To nieco podcięło skrzydła przyjezdnym, którzy z biegiem czasu mieli coraz większe problemy z nawiązaniem wyrównanej walki z uczniami SMS-u. Wszystko dlatego, że gospodarze coraz śmielej poczynali sobie na zagrywce oraz w ataku, w którym brylowali Tomasz Fornal i Bartosz Kwolek. W dodatku mistrzowie świata kadetów odbierali gościom ochotę do gry, świetnie radząc sobie w bloku, w którym w całym spotkaniu zdobyli aż 16 punktów. Z kolei po drugiej stronie siatki brakowało lidera, który wziąłby ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Niekorzystny wynik trener Blomberg próbował ratować, dokonując zmian. W drugim secie Łukasza Owczarza w ataku zastąpił Tobiasz Wojtkowski, zaś w trzeciej partii na rozegraniu zmieniony został Konrad Woroniecki. Jednak te roszady niewiele zmieniły w obrazie gry Campera, który w trzeciej odsłonie został rozgromiony przez gospodarzy. – Zagraliśmy w kolejnych setach lepiej w polu serwisowym. Psuliśmy zdecydowanie mniej zagrywek, a zagrywaliśmy dość agresywnie, utrudniając grę przeciwnikom. Do tego doszedł jeszcze dobry blok, co wcześniej nie zawsze ze sobą współgrało. Graliśmy też skutecznie w ataku i ciężko było wyszkowianom znaleźć jakikolwiek element, w którym mogliby nawiązać z nami wyrównaną walkę – podkreślił Pawlik.

SMS PZPS Spała – Camper Wyszków 3:0
(25:22, 25:19, 25:12)