Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: AZS Częstochowa jedną nogą w finale

I liga M: AZS Częstochowa jedną nogą w finale

Podopieczni Krzysztofa Stelmacha w sobotę zrobili bardzo duży krok w kierunku finału I ligi. Akademicy z Częstochowy w trzech setach pewnie pokonali Krispol Września. Goście tylko w pierwszym secie potrafili nawiązać walkę ze świetnie dysponowanymi gospodarzami, którzy odnieśli siedemnaste zwycięstwo z rzędu w ligowych rozgrywkach.

Oba zespoły przystąpiły do spotkania bardzo skoncentrowane, co było widać w ich poczynaniach. Od pierwszych akcji kibice zgromadzeni w Hali Sportowej Częstochowa mogli oglądać widowisko na wysokim poziomie (4:4). Po okresie wyrównanej gry AZS odskoczył rywalom na trzy punkty. Skuteczna kiwka Bartosza Bućko skłoniła trenera Mariana Kardasa do przerwania gry (10:7). Świetne zagrywki Krzysztofa Antosika pozwoliły gościom zniwelować straty do jednego punktu (13:12). Chwilę później po skutecznym ataku Bartosza Krzyśka częstochowianie znów odbudowali przewagę z początku seta (19:16). Krispol Września po raz kolejny w tym secie podjął rękawicę. Skuteczne ataki Mateusza Jasińskiego i błędy akademików doprowadziły do pierwszego w tym meczu prowadzenia gości (22:21). Końcówka tej partii wzbudziła wiele emocji. Po grze na przewagi lepszy okazał się AZS Częstochowa, a set zakończył się skutecznym blokiem pary Bućko-Szaniawski (26:24).

Naładowani zwycięstwem w poprzedniej partii gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Spora w tym zasługa Moustaphy M’Baye, którego zagrywki sprawiały wiele problemów przeciwnikom (8:3). Świetne ataki Sławomira Stolca dały akademikom jeszcze większy bufor bezpieczeństwa (12:6). Mimo to AZS nie zwalniał nawet na moment i świetne serwisy Patryka Szczurka zaczęły pogrążać gości (16:7). Wojciech Kaźmierczak za pomocą świetnych ataków próbował poderwać swoich kolegów do walki. Nie udało mu się to, ponieważ po kilku udanych zagraniach gra Krispolu totalnie się rozsypała (12:22). Częstochowianie do końca kontrolowali przebieg tego seta i pewnie zwyciężyli (25:15).

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęli akademicy (4:1). Po chwili równej gry, na parkiecie mogliśmy obserwować bardzo długie wymiany. As serwisowy Tomasza Narowskiego pozwolił się gościom zbliżyć się do AZS-u na jeden punkt (7:8). Częstochowianie jednak szybko wrócili do swojej dobrej gry i przy zagrywkach Bućko zyskali pięć „oczek” przewagi (14:9). Gospodarze ze spokojem kontrolowali wynik trzeciego seta. Dzięki temu w ich poczynaniach można było dostrzec większą swobodę, a atak Szczurka z drugiej piłki tylko to potwierdzał (20:15). Goście nie mogli odnaleźć się w tym spotkaniu, a punktowy blok Stolca zakończył to spotkanie (25:17)

MVP: Sławomir Stolc

AZS Częstochowa – Krispol Września 3:0
(26:24, 25:15, 25:17)

AZS: Bućko, Stolc, M’Baye, Szaniawski, Krzysiek, Szczurek, Koziura (libero) oraz Magnuszewski i Macheta (libero)
Krispol: Antosik, Dobosz, Jasiński, Kaźmierczak, Maćkowiak, Napiórkowski, Wroniecki (libero) oraz Troczyński, Narowski i Iglewski